Dzień życzliwości i pozdrowień w świetlicy szkolnej
Jak powinniśmy obchodzić ten dzień?

Najlepiej uśmiechnąć się do drugiego człowieka, powiedzieć miłe słowo, przesłać ciepłe spojrzenie. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy innym, wraca do nas z nawiązką.

Jego cele są proste: uwrażliwianie ludzi oraz wzbudzanie w nich pozytywnych emocji, zachęcanie do dialogu międzypokoleniowego, jak również wyrażanie protestu przeciwko nienawiści, antypatii i nietolerancji.

Jak zrobiliśmy to my?

Dzieci uczęszczające na świetlicę wraz z wychowawczyniami włączyły się w szkolną akcję organizowaną przez pedagoga i psychologa szkolnego „Kartka dla medyka”. Efektem wzmożonej pracy było stworzenie pięknych, kolorowych prac plastycznych z podziękowaniami dla wszystkich osób pracujących w służbie zdrowia.

Poza kartkami dla medyka, dzieciaki wraz z pomocą pań wychowawczyń zredagowały list do dzieci niepełnosprawnych intelektualnie z Zespołu Szkół Specjalnych w Czechowicach Dziedzicach. W liście znalazły się „miłe słowa” i gorące pozdrowienia. Do korespondencji dołączyliśmy rysunki oraz zakładki do książek wykonane metodą origami a także krótką informację o naszej wsi i szkole. Z niecierpliwością czekamy na list od naszych nowych znajomych............


Zdjęcie [1 z 15]