SPRZĄTANIE ŚWIATA
W dniach 18-19-20 września trwa akcja Sprzątanie Świata. Akcja ta odbywa się od 24 lat, a wprowadziła ją do naszego kraju Mira Stanisławska - Meysztowicz. Corocznie akcja opatrzona jest nowym hasłem. W tym roku to: "Plastik? Rezygnuje. Redukuję. Segreguję." Uczniowie klas 4-8 mieli możliwość zwiększyć swoją świadomość ekologiczną dzięki prezentacji oglądanej na wybranych zajęciach. Na korytarzu szkolnym umieszczono najważniejsze informacje, a na zajęciach informatyki rozwiązywano quiz obejmujący tematykę akcji. Państwa również zachęcamy do obejrzenia prezentacji, do której link znajduje się poniżej.
Z góry dziękujemy wszystkim tym, którzy w nawet najmniejszy sposób będą próbować ograniczyć zużycie plastiku, którego ogromna ilość stanowi obecnie problem na skalę globalną.

https:/liblink.pl/nN8VGjcdfb

Uczniowie klasy II a wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata- Polska 2020r." pod hasłem: "Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję". Podczas zajęć wykonali przedmioty użytkowe z plastikowych butelek i kubeczków. Po obejrzeniu bajki proekologicznej na temat segregowania śmieci i recyklingu, uczniowie rozwiązywali Quizy proekologiczne oraz grali w gry z wykorzystaniem tablicy multimedialnej. Następnie wykonali pracę plastyczną na temat " W jaki sposób mogę pomóc Ziemi?".

W klasie 3b uczniowie w ramach obchodów Sprzątanie Świata uczyli się piosenki pt: Świat w naszych rękach, rozwiązywali interaktywne quizy dotyczące segregacji śmieci, przygotowali kolorowanki oraz oglądali edukacyjny film o tym jak można wykorzystać plastik ponownie. Teraz już wiemy, że rezygnacja z plastiku tam, gdzie jest to możliwe jest ważna i możliwa.
Zdjęcie [1 z 30]