Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej (OTWP) pod hasłem: "Młodzież zapobiega pożarom" jest jedną z podstawowych form działalności prewencyjnej Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP i komend Państwowej Straży Pożarnej.

Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

Tegoroczny 43 OTWP na szczeblu gminnym został przeprowadzony w Szkole Podstawowej w Bukowcu. Do udziału przystąpili ucniowie ze S.P. w Bukowcu oraz S.P. w Kurowicach łączne 38 uczniów. W składzie Jury zasiedli prezes Marek Muras, Henryk Zawada, Łukasz Klepacz, Monika Ambrozik, honorowym gościem był Wójt Gminy Radosław Agaciak, Komendant Powiatowy PSP Krzysztof Supera oraz Dyrektor ZSP w Bukowcu Aldona Korzeniowska.

W pierwszym etapie - eliminacjach pisemnych, uczestnicy turnieju zgodnie z regulaminem mieli za zadanie rozwiązanie pytań testowych. Następnie 5 najlepszych osób, które uzyskały największą liczbę punktów w poszczególnych grupach wiekowych zakwalifikowały się do II etapu – finału, na który składały się 2 części. Część I finału obejmowała 2 pytania dotyczące OSP działających na terenie gm. Brójce oraz 3 zadania dotyczące wyposażenia technicznego.
I grupa uczniowie klas IV-VI wg zajętych miejsc:
1. Jakub Chmielewski
2. Klaudia Poźniak
3. Jerzy Guzewski
4. Marcelina Stasiak
5. Laura Adaszewska

II grupa uczniowie klas VII-VIII wg zajętych miejsc:
1. Olga Sokołowska
2. Mateusz Popek
3. Justyna Kondraciuk
4. Mateusz Comporek
5. Jagoda Łoszewska

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na eliminacjach powiatowych - ich termin jest chwilowo odroczony.


Zdjęcie [1 z 68]