Cała Polska czyta dzieciom
Ogólnopolska kampania „Cała Polska czyta dzieciom” zachęca rodziców, wychowawców i innych dorosłych, do codziennego, co najmniej 20-minutowego czytania dzieciom. Jednocześnie, fundacja przypomina o potrzebie kontrolowania ilości i jakości programów telewizyjnych oraz gier komputerowych, które w życiu przeciętnego współczesnego dziecka zajmują więcej czasu niż szkoła. 20 minut dziennie. Codziennie! – jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość. Codzienne głośne czytanie przez dorosłego jest niezwykle skutecznym sposobem zbudowania bogatego zasobu słów. Czytanie dziecku to także najskuteczniejszy sposób wychowania człowieka z wyobraźnią, samodzielnie myślącego i mądrego, który będzie umiał sobie radzić ze zmianami w życiu.
Jeśli chcemy, by dzieci wyrosły na wykształconych, kulturalnych, mądrych i dobrych ludzi wychowujmy je w miłości do książek, codziennie czytając im dla przyjemności: w domu, w przedszkolu i w szkole. O przyszłości naszego kraju zadecyduje poziom ludzi, których wychowujemy już dziś.
Nasza szkoła również włączyła się do propagowania ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” w dniu 29 października 2019 r. W tym dniu zaproszeni goście czytali głośno wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima dla uczniów klas I-III oraz fragmenty „Najnowszych przygód Mikołajka” dla uczniów klas IV-VI. Wśród gości obecni byli: pan wójt Radosław Agaciak, pani Dominika Gorzkiewicz (bibliotekarz Publicznej Biblioteki w Brójcach), pani Magdalena Comporek (radna, a zarazem rodzic) oraz nauczyciele – wicedyrektor Celestyna Płuciennik, pani Renata Rodak, pani Alicja Adamiak, pani Ilona Czaplińska, pan Jarosław Korzeniowski. Akcja wypadła bardzo efektownie dzięki zaproszonym gościom, którzy po mistrzowsku czytali wiersze oraz wybrane fragmenty lektury. Głośne czytanie przez dorosłych wzbudziło wiele pozytywnych wrażeń i emocji wśród słuchających. Wszystkim bardzo dziękuję za wsparcie i udział w tej akcji.
tekst: Renata Soszka

Zdjęcie [1 z 54]