"Szlachetna paczka"
SZLACHETNA PACZKA - Dar Serca 2017 r.
Dnia 8 grudnia 2017 r. została zakończona akcja "Dar serca - Szlachetna paczka 2017".
W sobotę 9 grudnia nastąpiło przekazanie wolontariuszowi zgromadzonych darów. Dzięki Państwa hojności udało się zebrać: artykuły spożywcze, słodycze, środki higieniczne, pościel, książki, odzież, obuwie, biżuterię, czajnik elektryczny oraz kuchenkę gazowo - elektryczną.
Serdecznie DZIĘKUJEMY wszystkim Państwu za nieocenioną, bezinteresowną pomoc oraz ogromne zaangażowanie w tegoroczną akcję.
„Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten, kto daje.”
Jan Paweł II

Relacja z wręczenia paczki Rodzinie.
Rodzina była zszokowana ilością prezentów. Cały pokój zapełniony był paczkami i paczuszkami. Joasia zwróciła uwagę na kolorowe ozdoby na pudełkach mówiąc, że są bardzo ładne i na pewno kolorowały je dzieci. Pani Anna nie spodziewała się tylu darów. Gdy usłyszała jak wiele osób przyczyniło się do przygotowania paczki, w jej oczach pojawiły się łzy, nie była w stanie nic powiedzieć. Gdy ochłonęła, mówiła, że nie zna słów, by wyrazić swą wdzięczność. Dziewczynki początkowo stały onieśmielone, jakby nie wierzyły, że to wszystko dla nich. Ogromnie ucieszyły się z ubrań i biżuterii. Pani Anna zachwycona była kuchenką i garnkami. Ciągle powtarzała z niedowierzaniem: "Boże, to wszystko dla nas?" Po kilku godzinach zadzwoniła do mnie prosząc, aby jeszcze raz podziękować wszystkim Darczyńcom za serdeczność i ciepło, które okazali przygotowując tyle wspaniałości. Pani Ania powtarzała "Nareszcie bez obaw będę mogła przygotować posiłki dla nas. Ta kuchenka to spełnienie marzeń. Dziękuję, za każdy prezent. Nie sposób wymienić ich wszystkich."
Co chce przekazać wolontariusz?
Jako wolontariusz życzyłabym sobie zawsze tak rzetelnych i szczodrych Darczyńców. Serdecznie dziękuję za okazane serce i ogromną hojność. Państwa zaangażowanie i jednocześnie pozytywna energia, którą zarażacie innych, niesie niesamowite dobro i radość. Życzę szczęśliwych i pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia, nabrania dystansu do tego co wokół, chwil roziskrzonych kolędą, śmiechem i wspomnieniami.
Co chce powiedzieć od siebie Rodzina?
Rodzina przekazała świątecznego aniołka, by otaczał swą opieką wszystkich Darczyńców oraz własnoręcznie przygotowaną przez dziewczynki kartkę z podziękowaniami i życzeniami zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.Zdjęcie [1 z 19]