MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZO- EKOLOGICZNY
W piątek 3 listopada 2017 r. został przeprowadzony w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Ekologiczno-Przyrodniczej pt. „Dbamy o naszą planetę”. Do konkursu przystąpili uczniowie z trzech szkół: SP Kurowice, SP Wola Rakowa oraz SP Bukowiec. Celem konkursu było: rozbudzenie wrażliwości na piękno przyrody, zachęcenie do zachowań proekologicznych, troska o obecną i przyszłą jakość życia na Ziemi, a także doskonalenie współzawodnictwa między drużynami. Konkurs był zorganizowany w formie turnieju wiedzy. Turniej obejmował konkurencje wiedzy przyrodniczo-ekologicznej, dostosowane do wieku i możliwości uczniów na poziomie klasy trzeciej.
Uczniowie mieli możliwość popisania się swoją wiedzą w 4 rundach:
I runda – Zestaw pytań.
II runda – Zagadki przyrodnicze.
III runda – Jakie to zwierzę?
IV runda – Zadania w kopercie.
Na tym etapie brały udział pięcioosobowe drużyny z w/w szkół. Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami oraz drobnymi upominkami. W przerwie konkursu przewidziany był słodki poczęstunek dla uczniów oraz zaproszonych nauczycieli.
Po długiej, wytężonej walce drużyny zdobyły następujące miejsca:
I miejsce zdobyła SP z Kurowic: Weronika Stachurska, Jakub Kruszyński, Oliwia Kępka, Bartłomiej Ścieszko, Oliwier Zimoń.
II miejsce zdobyła SP z Bukowca: Aleksandra Wójtowicz, Julia Dębska, Modest Skrzetuski, Witold Niedośpiał, Bartłomiej Kubisz.
III miejsce zdobyła SP z Woli Rakowej: Jakub Jasiński, Mateusz Woszto, Igor Majewski, Natalia Majewska, Olivier Muszyński.

Organizatorki konkursu: R. Soszka, A. Adamiak
Zdjęcie [1 z 23]