PRELEKCJA CYBERPRZEMOC
W dniu 20.02.2018 r. w naszej szkole odbyła się prelekcja dla uczniów klas IVa, IVb, Va, Vb, VI, VII na temat Cyberprzemocy, czyli o zagrożeniach związanych
z korzystaniem z Internetu. Zajęcia przeprowadził dzielnicowy gminy Brójce z Komisariatu Policji w Rzgowie asp. sztab. Sebastian Swaczyna oraz asp. sztab. Robert Górecki.
Korzystanie z Internetu i nowych technologii staje się dziś poważnym problemem społecznym. Grupą szczególnie narażoną na zagrożenia w sieci, są dzieci i młodzież, dla których Internet jest nieodłącznym elementem codziennej aktywności, życia społecznego, nauki i zabawy.
Funkcjonariusze w trakcie spotkania przede wszystkim edukowali uczniów, podnosząc ich świadomość na temat istniejących zagrożeń i niebezpieczeństw jakie niesie za sobą Internet. Podczas prelekcji został omówiony wątek mobbingu elektronicznego, znieważania, nękania, włamań do sieci danych, zawierania niebezpiecznych znajomości, kradzieży danych wrażliwych. Uczniowie obejrzeli film dot. cyberprzemocy. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w zajęciach, zadawali wiele pytań, a fachowe porady jakie otrzymali, na pewno przydadzą się im w bezpiecznym surfowaniu po sieci.
Zdjęcie [1 z 15]