Zespół Szkolno - Przedszkolny w Bukowcu
ul. Szkolna 3, 95-006 Bukowiec gm. Brójce
tel./faks: 42 2279888
e-mail: spbukowiec@o2.pl
BIP: spbukowiec.biposwiata.pl
Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika
w Bukowcu

ROK SZKOLNY 2017/2018

Treść...

Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy w Kurowicach pt. "Tajemniczo, fantastycznie, przygodowo..."

1 grudnia 3 uczennice: Maja Górniak, Ania Frątczak i Amelia Jaworska brały udział w międzyszkolnym konkursie czytelniczym w Kurowicach pt."Tajemniczo, fantastycznie, przgodowo...".

Wszystkie 4 drużyny: z Kurowic, Bedonia, Rokicin i nasza wykazały się bardzo dobrą znajomością treści 3. książek "Czerwone krzesło", "Skrzynia władcy piorunów", "Sposób na Elfa".

Tym razem zwyciężyła drużyna z Rokicin. Gratulujemy!

Jury nie wyłoniło następnych miejsc, gdyż wszystkie drużyny były na tym samym, wysokim poziomie.

Uczennice i opiekunowie otrzymali dyplomy i kubeczki z motywami o czytaniu.

Ilona Zawalska i Celestyna Płuciennik

Konkurs Kuratoryjny z historii

13 listopada odbył się kuratoryjny konkurs z historii.

Do następnego etapu w Łodzi awansował Jakub Ciepłucha z klasy 7.

Gratulujemy!

ROK SZKOLNY 2016/2017

WYRÓŻNIENI NA KONIEC ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Klasa I

1. Nikodem Dobruszek

2. Filip Michał

3. Kalinowski Patryk

4. Kępka Maria

5. Kot Wiktoria

6. Lipiec Lilly

7. Rejmer Aleksandra

8. Serafin Julia

9. Franciszek Żaczek

-------------------------------------------

Klasa II a

1. Julia Comporek

2. Julia Dębska

3. Anna Doroba

4. Jędrzej Górniak

5. Mateusz Klepacz

6. Franciszek Kozuń

7. Anna Magiera

8. Marcin Owczarek

9. Klaudia Poźniak

10. Filip Sapała

11. Anita Siudek

12. Wiktoria Wilczek

13. Aleksandra Wójtowicz

14. Jakub Zimnicki

----------------------------------------

Klasa II b

1. Nadia Adamus

2. Zuzanna Janiak

3. Lena Jankowska

4. Natalia Kmieciak

5. Małgorzata Kolczyńska

6. Matylda Mikołajczyk

7. Aleksander Oliński

8. Gabriela Pietrzak

9. Oliwia Zarzycka

10. Marcelina Zielonka

------------------------------------

Klasa II c

1. Julia Basińska

2. Nikola Hilt

3. Małgorzata Olczak

4. Zuzanna Stawiana

5. Olga Tobik

6. Adrianna Wąsowicz

7. Filip Woźny

8. Franciszek Woźny

9. Gabriela Woźny

10. Lena Zawada

-------------------------------------

Klasa III a

1. Zofia Ciepłucha

2. Jerzy Guzewski

3. Wojciech Kowalski

4. Witold Niedośpiał

5. Marcelina Stasiak

6. Bartosz Tylki

7. Julia Zięba

--------------------------------------

Klasa III b

1. Laura Adaszewska

2. Katarzyna Berent

3. Natasza Czaplińska

4. Oliwier Dominiak

5. Julianna Garnysz

6. Amelia Gumińska

7. Antoni Jantas

8. Marta Jędrzejczyk

9. Liliana Kępka

10. Bartłomiej Kubisz

11. Kinga Lolo

12. Alicja Poźniak

13. Jakub Woźny

-------------------------------------

W klasach IV-VI uczniowie ze średnią ocen co najmniej 4,75 i co najmniej bardzo dobrą oceną zachowania:

Klasa IV a

1. Maja Górniak

2. Oliwier Hilt

3. Marcel Lorentowicz

4. Jagoda Łoszewska

5. Zuzanna Magiera

6. Magdalena Owczarek

7. Antoni Poborski

8. Nelly Szczepaniak

9. Antoni Włodarczyk

-------------------------------

Klasa IV b

1. Amelia Comporek

2. Mateusz Comporek

3. Filip Dudek

4. Piotr Olczak

5. Wiktoria Tołkacz

--------------------------------

Klasa V

1. Julia Bednarz

2. Hanna Guzenda

3. Roksana Juszczak

4. Milena Michałus

5. Julia Mielczarz

6. Martyna Misio

7. Agnieszka Murawska

8. Zuzanna Rytych

9. Weronika Wójt

10. Martyna Zach

----------------------------------

Klasa VI

1. Jakub Ciepłucha

2. Martyna Filip

3. Anna Frątczak

4. Stanisław Guzenda

5. Amelia Jaworska

6. Julia Jędrzejczyk

7. Roksana Krawczyk

8. Maciej Łoszewski

9. Julia Matysiak

10. Milena Michałowicz

11. Rafał Murawski

12. Mateusz Poźniak

13. Zuzanna Sójka

14. Klaudia Szozda

15. Małgorzata Szymankiewicz

16. Wiktoria Tyluś

17. Patrycja Wąsowicz

18. Wiktoria Wolczyk

Najlepsi uczniowie w szkole

Średnia ocen 6,00:

1. Milena Michałowicz

WYKAZ UCZNIÓW DO STYPENDIUM WÓJTA GMINY BRÓJCE

Stypendium naukowe:

1. Milena Michałowicz VI wzorowe 6,00

2. Klaudia Szozda VI wzorowe 5,91

3. Anna Frątczak VI wzorowe 5,73

4. Julia Jędrzejczyk VI wzorowe 5,73

5. Wiktoria Tyluś VI wzorowe 5,55

6. Julia Matysiak VI wzorowe 5,73

7. Amelia Jaworska VI wzorowe 5,55

8. Zuzanna Sójka VI wzorowe 5,64

9. Amelia Comporek IV b wzorowe 5,73

10. Maja Górniak IV a wzorowe 5,73

11. Magdalena Owczarek IV a wzorowe 5,82

12. Nelly Szczepaniak IV a wzorowe 5,64

13. Wiktoria Tołkacz IV b wzorowe 5,64

Stypendium za szczególne osiągnięcia:

1. Mateusz Comporek IV b bardzo dobre 5,64

2. Jakub Ciepłucha VI wzorowe 5,18

Szczególne osiągnięcia w roku szkolnym 2016/2017

Szczególne osiągnięcia: Aleksandra Wójtowicz IIa, Jakub Ciepłucha VI i Anna Frątczak VI.

Najlepszy czytelnik:

- Małgorzata Kolczyńska – klasa II b (klasy I – III)

- Maja Górniak – klasa IV a (klasy IV – VI).

Najlepiej czytająca klasa – III a.

Najlepsi sportowcy

Martyna Filip i Stanisław Guzenda

Anna Frątczak zdobyła Złote Pióro Starosty

Anna Frątczak uczennica klasa VI zajęła I miejsce

w Konkurs o Tytuł Mistrza Ortografii Powiatu Łódzkiego - Wschodniego

- zdobyła tym samym Złote Pióro Starosty.

Serdecznie gratulujemy!!!

Nauczyciel języka polskiego - Anna Kowalska

Jakub Ciepłucha - laureatem konkursu przedmiotowego z historii pod patronatem Kuratora Oświaty w Łodzi

Jakub Ciepłucha, uczeń klasy VI został laureatem konkursu przedmiotowego z historii pod patronatem Kuratora Oświaty w Łodzi.

Otrzymał na trzecim, ostatnim etapie eliminacji wojewódzkich wysokie noty, bo 91,25% dobrych odpowiedzi. Kuba wykazał się doskonałą wiedzą z XIX i XX wieku.

Nasz uczeń jest w gronie 11 najlepszych historyków województwa łódzkiego wśród szkół podstawowych.

7 kwietnia został zaproszony na uroczyste wręczenie nagrody do Łodzi, na Wydział Prawa

i Administracji.

Nauczyciel historii - Ilona Zawalska

Jakub Ciepłucha finalistą wojewódzkiego konkursu historycznego

Cieszymy się z sukcesu naszego ucznia kl.6 Jakuba Ciepłuchy, który uzyskał 93,75% dobrych odpowiedzi w rejonowym konkursie w Łodzi. Jest więc finalistą konkursu. Tym samym Kuba przeszedł do ostatniego etapu - wojewódzkiego, który wyłoni laureatów.

Trzymamy kciuki 9 marca!

Ilona Zawalska

Podsumowanie pierwszego półrocza

Jednorazowe stypendium naukowe

Stypendia naukowe Wójta Gminy Brójce otrzymali:

1. Milena Michałowicz kl. VI średnia ocen 5,82

2. Klaudia Szozda kl. VI średnia ocen 5,82

3. Anna Frątczak Kl. VI średnia ocen 5,73

4. Julia Jędrzejczyk kl. VI średnia ocen 5,64

5. Wiktoria Tyluś kl. VI średnia ocen 5,64

6. Zuzanna Sójka kl. VI średnia ocen 5,55

7. Julia Matysiak kl. VI średnia ocen 5,55

8. Amelia Jaworska kl. VI średnia ocen 5,55

9. Amelia Comporek kl. IVb średnia ocen 5,64

10. Mateusz Comporek kl. IVb średnia ocen 5,55

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych.

---------------------------------------------------------------------------------

Najlepsi uczniowie w szkole

Najlepsze uczennice:

Milena Michałowicz 5,82 i wzorowe zachowanie

Klaudia Szozda średnie 5,82 i wzorowe zachowanie

Uczniowie wyróżnieni z klas I-III po pierwszym półroczu nauki

Klasa I

1. Nikodem Dobruszek

2. Michał Filip

3. Maria Kępka

4. Wiktoria Kot

5. Lilly Lipiec

6. Aleksandra Rejmer

7. Julia Serafin

8. Franciszek Żaczek

------------------------------------

Klasa II a

1.Julia Comporek

2.Julia Dębska

3.Maciej Dołowicz

4. Anna Doroba

5. Jędrzej Górniak

6. Mateusz Klepacz

7. Franciszek Kozuń

8. Hanna Magiera

9. Marcin Owczarek

10. Klaudia Poźniak

11. Filip Sapała

12. Anita Siudek

13. Wiktoria Wilczek

14. Aleksandra Wójtowicz

15. Jakub Zimnicki

----------------------------------------

Klasa II b

1. Nadia Adamus

2. Zuzanna Janiak

3. Lena Jankowska

4. Małgorzata Kolczyńska

5. Matylda Mikołajczak

6. Gabriela Pietrzak

7. Modest Skrzetuski

8. Oliwia Wojdera

9. Oliwia Zarzycka

10. Marcelina Zielonka

---------------------------------------

Klasa II c

1. Julia Basińska

2. Nikola Hilt

3. Małgorzata Olczak

4. Olga Tobik

5. Adrianna Wąsowicz

6. Filip Woźny

7. Franciszek Woźny

8. Gabriela Woźny

9. Lena Zawada

-------------------------------------

Klasa III a

1. Zofia Ciepłucha

2. Jerzy Guzewski

3. Wojciech Kowalski

4. Witold Niewdośpiał

5. Marcelina Stasiak

6. Bartosz Tylki

7. Julia Zięba

-------------------------------------

Klasa III b

1. Laura Adaszewska

2. Katarzyna Berent

3. Natasza Czaplińska

4. Oliwier Dominiak

5. Julianna Garnysz

6. Amelia Gumińska

7. Antoni Jantas

8. Marta Jędrzejczyk

9. Liliana Kępka

10.Bartosz Kubisz

11. Kinga Lolo

12. Alicja Poźniak

13. Jakub Woźny

W klasach IV-VI uczniowie ze średnią ocen co najmniej 4,75 i co najmniej bardzo dobrą oceną zachowania

Klasa IV a

1.Maja Górniak

2. Oliwier Hilt

3.Marcel Lorentowicz

4.Jagoda Łoszewska

5.Zuzanna Magiera

6.Magdalena Owczarek

7. Antoni Poborski

----------------------------------

klasa IV b

1.Jan Cichowicz

2.Comporek Amelia

3.Comporek Mateusz

4.Piotr Olczak

5.Nelly Szczepaniak

6.Wiktoria Tołkacz

----------------------------------

Klasa V

1.Julia Bednarz

2.Hanna Guzenda

3.Roksana Juszczak

4.Milena Michałus

5.Julia Mielczarz

6.Martyna Misio

7.Agnieszka Murawska

8.Zuzanna Rytych

9.Weronika Wójt

10.Martyna Zach

----------------------------------

Klasa VI

1.Jakub Ciepłucha

2. Anna Frątczak

3.Stanisław Guzenda 4.Amelia Jaworska

5. Julia Jędrzejczyk

6.Roksana Krawczyk

7. Maciej Łoszewski

8.Julia Matysiak

9. Milena Michałowicz

10. Rafał Murawski 11.Mateusz Poźniak

12. Zuzanna Sójka

13.Klaudia Szozda

14.Wiktoria Tyluś

15.Wiktoria Wolczyk

Stuprocentowa frekwencja

klasa I

1. Aleksandra Rejmer

2. Julia Serafin

-----------------------------------

klasa II a

1. Marcel Comporek

2. Julia Dębska

3. Maciej Dołowicz

4. Krystian Jaworski

5. Franciszek Kozuń

6. Wiktoria Wilczek

7. Justyna Zawada 1.

----------------------------------

klasa II b

Gabriela Pietrzak

----------------------------------

Klasa II c

1. Nikola Hilt

2. Oliwier Szewczyk

---------------------------------

Klasa III a

1. Bartosz Tylki

---------------------------------

klasa III b

1. Marta Jedzrzejczyk

---------------------------------

klasa IV a

1. Julia Biernacka

2. Maja Górniak

3. Paweł Grudziński

4. Justyna Kondraciuk

5. Jagoda Łoszewska

6. Zuzanna Magiera

7. Magdalena Owczarek

-------------------------------

klasa VI b

1. Amelia Comporek

2. Mateusz Comporek

3. Julia Dudek

-------------------------------

klasa V

1. Milena Michałus

2. Weronika Paradowska

--------------------------------

klasa VI

1. Amelia Jaworska

2. Milena Michałowicz

3. Mateusz Poźniak

4. Zuzanna Sójka

5. Klaudia Szozda

---------------------------------------------------------------------------------

Wyniki konkursu "Portret postaci z bajki KRÓLOWA ŚNIEGU"

Jury rozstrzygnęło konkurs plastyczny. Oto zwycięzcy:

Kategoria – przedszkole:

I miejsce – Paweł Siudek (SP w Bukowcu)

II miejsce – Anna Lewandowska (SP z Oddziałami Przedszkolnymi w Justynowie)

III miejsce – Zuzanna Lis (SP z Oddziałami Przedszkolnymi w Justynowie)

Wyróżnienie – Katarzyna Kramek (SP z Oddziałami Przedszkolnymi w Justynowie)

Kategoria – klasy I-III

I miejsce – Bartłomiej Kubisz (SP w Bukowcu)

II miejsce – Katarzyna Berent (SP w Bukowcu)

III miejsce – Julia Kotynia (SP w Woli Rakowej)

Wyróżnienie – Wiktoria Warchoł (SP w Woli Rakowej)

Laureaci otrzymają dyplomy oraz upominki, natomiast pozostałe osoby, biorące udział w konkursie dyplomy uczestnictwa.

Gratulujemy!

Konkurs czytelniczy organizowany przez SP w Kurowicach 10 I 2017r

Wyniki konkursu czytelniczego organizowanego przez SP w Kurowicach 10 I 2017r. pt. "Bogowie, herosi i zwykli śmiertelnicy, a we współczesnym świecie zapaleni czytelnicy".

**************************************

Nasza drużyna zajęła II miejsce, w jej skład weszli:

- Julia Matysiak,

- Maciej Łoszewski,

- Stanisław Guzenda.

**************************************

Idywidualnie II miejsce - Julia Matysiak.

**************************************

Gratulujemy!

opiekun Ilona Zawalska

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Mitologicznego

W konkursie wzięło udział 6 uczniów.

Oto najlepsi:

14 miejsce w kraju - Maciej Łoszewski - dyplom laureata

16 m. - Julia Matysiak

22 m. - Stanisław Guzenda

Gratuluję!

Alfik humanistyczny

Chętni uczniowie z klasy IIa wzięli udział w ogólnopolskim konkursie "Alfik humanistyczny".

Dyplomy za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymali:

Aleksandra Wójtowicz - 15 miejsce w województwie łódzkim, 287 w kraju

Maciej Dołowicz - 26 miejsce w województwie łódzkim, 426 w kraju

Dyplomy za udział w konkursie:

Filip Sapała

Anita Siudek

Klaudia Poźniak

Anna Doroba

Franciszek Kozuń

Julia Dębska

Wiktoria Wilczek

Mateusz Klepacz

Jakub Zimnicki

Marcin Owczarek

Gratulujemy!

Konkurs przedmiotowy z historii pod patronatem Kuratorium Oświaty w Łodzi 1.12.2016r.

1 grudnia 11 uczniów przystąpiło do etapu szkolnego konkursu przedmiotowego z historii pod patronatem Kuratorium Oświaty w Łodzi. Uczniowie pisali test.

Do etapu rejonowego w Łodzi przeszedł Jakub Ciepłucha z kl.6, który uzyskał wymagane 80% poprawnych odpowiedzi.

Gratulujemy!

Konkurs "Mistrz pięknego czytania" dla klas IV-VI 23.11.2016r.

W środę 23 XI uczniowie z klas 4-6 przystąpili do konkursu Mistrz Pięknego Czytania i czytali głośno wybrane fragmenty książki R. Dahla "Charlie i fabryka czekolady".

Uczestnikami byli:

1. Maja Górniak - kl. IVa

2. Jagoda Łoszewska - kl. IVa

3. Amelia Comporek - kl. IVb

4. Jan Cichowicz - kl. IVb

5. Milena Michałus - kl. V

6. Martyna Zach - kl. V

7. Anna Frątczak - kl. VI

8. Amelia Jaworska - kl. VI

9. Rafał Murawski - kl. VI

10. Wiktoria Wolczyk - kl. VI

Jury w składzie: p Dyrektor A. Kmiecik

p. E. Świderek z Gminnej Biblioteki Publicznej w Brójcach

p. R. Rodak wyróżniło następujących uczniów:

I miejsce - Maja Górniak - otrzymała nagrodę książkową

II miejsce -Amelia Comporek

III miejsce - Wiktoria Wolczyk

IV miejsce -Anna Frątczak

Nagrodę publiczności (książka) zdobyła Anna Frątczak.

Wyżej wymienione uczennice przechodzą do międzyszkolnego konkursu.

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy.

Organizatorki konkursu:

Ilona Zawalska i Renata Soszka

Gratulujemy wszystkim i życzymy powodzenia w następnym etapie :)

Konkurs "Mistrz pięknego czytania" dla klas III 22.11.2016r.

W wtorek 22 XI również uczniowie z klas IIIa i IIIIb przystąpili do konkursu "Mistrz Pięknego Czytania" i czytali głośno wybrane fragmenty książki pt.: "Kubuś Puchatek".

Uczestnikami byli:

1. Zofia Ciepłucha - kl. IIIa

2. Franciszek Koroniewicz - kl.IIIa

3. Witold Niedośpiał - kl. IIIa

4. Marcelina Stasiak - kl. IIIa

5. Bartosz Tylki - kl. IIIa

6. Laura Adaszewska - kl.IIIb

7. Natasza Czaplińska - kl. IIIb

8. Kinga Lolo - kl. IIIb

9. Alicja Poźniak - kl. IIIb

10. Amelia Gumińska - kl. IIIb

Jury w składzie:

p. E. Świderek z Gminnej Biblioteki Publicznej w Brójcach,

p. A. Kowalska, p. A. Kot wyróżniło następujących uczniów:

I miejsce - Witold Niedośpiał- otrzymał nagrodę książkową

II miejsce -Kinga Lolo

III miejsce - Marcelina Stasiak

Nagrodę publiczności (książka) zdobyła Kinga Lolo.

W. Niedośpiał i K. Lolo przechodzą do etapu międzyszkolnego.

Gratulujemy!

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy.

Organizatorki konkursu:

Ilona Zawalska i Renata Soszka

Konkurs "Mistrz pięknego czytania" dla klas I-II 22.11.2016r.

We wtorek 22 listopada odbyły się szkole eliminacje do konkursu "Mistrz pięknego czytania". Uczniowie czytali I i II rozdział "Kubusia Puchatka". W kategorii klas I-II udział wzięli:

1. Maria Kępka - kl. I

2. Ignacy Wiatr - kl. I

3. Franciszek Żaczek - kl. I

4. Aleksandra Wójtowicz - kl. IIa

5. Maciej Dołowicz - kl. IIa

6. Modest Skrzetuski - kl. IIb

7. Małgorzata Kolczyńska - kl. IIb

8. Lena Jankowska - kl. IIb

9. Filip Woźny - kl. IIc

10. Nikola Hilt - kl. IIc

11. Kamil Michałus - kl. IIc

Wśród uczestników jury wyłoniło:

I miejsce - Aleksandra Wójtowicz

II miejsce - Maciej Dołowicz

III miejsce - Modest Skrzetuski

Natomiast "Mistrzem pięknego czytania" wśród publiczności został: Maciej Dołowicz.

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy.

Organizatorki konkursu:

Renata Soszka i Ilona Zawalska

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Gminne zawody pływackie (klasy III i IV) 21.11.2016r

W poniedziałek na pływalni w Tuszynie, odbyły się Gminne zawody pływackie, w kategorii wiekowej klas III-IV. Udział wzięli:

Dziewczęta

Leila Lipiec - I miejsce

Amelia Comporek - III miejsce

Julianna Garnysz

Alicja Poźniak

Chłopcy

Piotr Cichowicz - IV miejsce

Wojciech Kowalski

Albert Wąchocki

Bartosz Tylki

Antoni Włodarczyk

Filip Dudek

Gratulujemy!

Konkurs ekologiczno - przyrodniczy

25 października 2016 roku odbył się I etap konkursu ekologiczno-przyrodniczego. Do konkursu przystąpili uczniowie klas drugich i trzecich z różnych szkół: SP w Bukowcu, SP w Woli Rakowej, SP w Kurowicach oraz SP w Wiśniowej Górze. Uczniowie na tym etapie pisali test ekologiczno-przyrodniczy składający się z 26 pytań. Oto uczniowie, którzy uzyskali najwyższą punktację z testu:

klasa II A: I m. - Aleksandra Wójtowicz

II m. - Julia Dębska

III m. - Filip Sapała

klasa II B: I m. - Modest Skrzetuski

II m. - Aleksander Oliński

III m. - Mateusz Czapnik

klasa II C: I m. - Filip Woźny, Jacek Jachowski

II m. - Wiktor Kaniorski, Małgorzata Olczak, Olga Tobik

III m. - Damian Mariasik

klasa III A: I m. - Julia Zięba, Witold Niedośpiał

II m. - Marcelina Jabłońska, Jerzy Guzewski, Bartosz

Tylki,Wojciech Kowalski

III m. - Zofia Ciepłucha, Zofia Lolo, Marcelina Stasiak

klasa III B: I m. - Bartłomiej Kubisz

II m. - Antoni Jantas

III m. - Liliana Kępka

Gratulujemy i życzymy sukcesów na drugim etapie konkursu!

Organizator konkursu: Renata Soszka

Konkurs ekologiczno-przyrodniczy - I etap 25.10.2016r.

25 października 2016 roku odbył się I etap konkursu ekologiczno-przyrodniczego. Do konkursu przystąpili uczniowie klas drugich i trzecich z różnych szkół: SP w Bukowcu, SP w Woli Rakowej, SP w Kurowicach oraz SP w Wiśniowej Górze. Uczniowie na tym etapie pisali test ekologiczno-przyrodniczy składający się z 26 pytań. Oto uczniowie z naszej szkoły, którzy uzyskali najwyższą punktację z testu i przechodzą do kolejnego etapu:

klasa II a:

I m. - Aleksandra Wójtowicz

II m. - Julia Dębska

III m. - Filip Sapała

klasa II b:

I m. - Modest Skrzetuski

II m. - Aleksander Oliński

III m. - Mateusz Czapnik

klasa II c:

I m. - Filip Woźny, Jacek Jachowski

II m. - Wiktor Kaniorski, Małgorzata Olczak, Olga Tobik

III m. - Damian Mariasik

klasa III a:

I m. - Julia Zięba, Witold Niedośpiał

II m. - Marcelina Jabłońska, Jerzy Guzewski, Bartosz Tylki,Wojciech Kowalski

III m. - Zofia Ciepłucha, Zofia Lolo, Marcelina Stasiak

klasa III b:

I m. - Bartłomiej Kubisz

II m. - Antoni Jantas

III m. - Liliana Kępka

Gratulujemy i życzymy sukcesów na drugim etapie konkursu!

Organizator konkursu: Renata Soszka

Turniej piłki nożnej dziewcząt o puchar UKS APIS Będków 20.10.2016r.

20 października w Będkowie nasze uczennice zajęły II miejsce.

Drużyna w składzie:

Zuzanna Sójka - wyróżnienie - najlepszy zawodnik w drużynie

Martyna Filip - wyróżnieni - najlepszy zawodnik turnieju

Amelia Jaworska

Julia Jędrzejczyk

Julia Matysiak

Milena Michałowicz

Patrycja Wąsowicz

Klaudia Szozda

Martyna Misio

Gratulujemy!

Orlikowa Liga mistrzów Rugby-tag 12.10.2016r.

Półfinały wojewódzkie w Łodzi odbył się 12.10.2016r. - IV miejsce

Kacper Skwarka

Rafał Murawski

Adrian Grudziński

Maciej Łoszewski

Julia Jędrzejczyk

Martyna Misio

Agnieszka Murawska

Amelia Jaworska

Stanisław Guzęda

Orlikowa liga mistrzów Rugby-tag 27.09.2016r.

Eliminacje regionalne odbyły się w Tomaszowie Mazowieckim, zaszczytne II miejsce zajęła drużyna z naszej szkoły, w składzie:

Kacper Skwarka

Miłosz Siekaczyński

Adrian Grudziński

Maciej Łoszewski

Julia Jędrzejczyk

Martyna Misio

Weronika Wójt

Amelia Jaworska

Stanisław Guzęda

Gratulujemy!

---------------------------------------------------------------------------------------------------

ROK SZKOLNY 2015/2016

NAJLEPSI...

NAJLEPSI UCZNIOWIE

Julia Jędrzejczyk - średnia ocen 5,82

Krystian Comporek - średnia ocen 5,82

NAJLEPSZY SPORTOWIEC

Oliwia Jardzioch

Bartosz Rzepecki

JEDNORAZOWE STYPENDIA NAUKOWE

Julia Jędrzejczyk – klasa 5 (średnia 5,82/ zachowanie wzorowe)

Krystian Comporek – klasa 6 (średnia 5,82/ zachowanie wzorowe)

Adam Chrzanowski – klasa 6 (średnia 5,73/ zachowanie wzorowe)

Klaudia Szozda – klasa 5 (średnia 5,73/ zachowanie wzorowe)

Milena Michałowicz – klasa 5 (średnia 5,64/ zachowanie wzorowe)

Natalia Gąsińska – klasa 6 (średnia 5,55/ zachowanie wzorowe)

Klaudia Kalinowska – klasa 6 (średnia 5,55/ zachowanie wzorowe)

Anna Frątczak – klasa 5 (średnia 5,55/ zachowanie wzorowe)

Julia Matysiak – klasa 5 (średnia 5,55/ zachowanie wzorowe)

Zuzanna Sójka – klasa 5 (średnia 5,55/ zachowanie wzorowe)

Wiktoria Tyluś – klasa 5 (średnia 5,55/ zachowanie wzorowe)

Maciej Owczarek – klasa 6 (szczególne osiągnięcia)

Stanisław Koza – klasa 6 (szczególne osiągnięcia)

Rafał Murawski – klasa 5 (szczególne osiągnięcia)

WYRÓŻNIENI NA KONIEC ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

UCZNIOWIE KLAS I-III Z BARDZO DOBRYMI WYNIKAMI W NAUCE

Klasa Ia

Julia Comporek

Julia Dębska

Maciej Dołowicz

Anna Doroba

Jędrzej Górniak

Krystian Jaworski

Mateusz Klepacz

Franciszek Kozuń

Anna Magiera

Marcin Owczarek

Klaudia Poźniak

Filip Sapała

Anita Siudek

Wiktoria Wilczek

Aleksandra Wójtowicz

Witold Wypchło

Jakub Zimnicki

Klasa Ib

Nadia Adamus

Zuzanna Janiak

Lena Jankowska

Matylda Mikołajczyk

Aleksander Oliński

Gabriela Pietrzak

Modest Skrzetuski

Oliwia Wojdera

Oliwia Zarzycka

Marcelina Zielonka

Klasa Ic

Julia Basińska

Rafał Grudziński

Nikola Hilt

Adrianna Wąsowicz

Małgorzata Olczak

Zuzanna Stawiana

Gabriela Woźny

Franciszek Woźny

Franciszek Żaczek

Klasa IIa

Piotr Cichowicz

Zofia Ciepłucha

Jerzy Guzewski

Franciszek Koronkiewicz

Wojciech Kowalski

Zofia Lolo

Julia Pach

Gabriel Piotrowski

Milena Sadura

Marcelina Stasiak

Bartosz Tylki

Julia Zięba

Klasa IIb

Laura Adaszewska

Katarzyna Berent

Natasza Czaplińska

Oliwier Dominiak

Amelia Gumińska

Marta Jędrzejczyk

Liliana Kępka

Bartłomiej Kubisz

Kinga Lolo

Alicja Poźniak

Jakub Tyluś

Jakub Woźny

Klasa III

Julia Ambrozik

Jan Cichowicz

Amelia Comporek

Mateusz Comporek

Maciej Danielewicz

Maja Górniak

Oliwier Hilt

Marcel Lorentowicz

Jagoda Łoszewska

Zuzanna Magiera

Piotr Olczak

Magdalena Owczarek

Antoni Poborski

Nelly Szczepaniak

Wiktoria Tołkacz

Antoni Włodarczyk

UCZNIOWIE KLAS IV - VI, KTÓRZY OSIĄGNĘLI ŚREDNIĄ CO NAJMNIEJ 4,75 I CO NAJMNIEJ BARDZO DOBRĄ OCENĘ Z ZACHOWANIA

KLASA IV

Julia Bednarz

Hanna Guzenda

Roksana Juszczak

Milena Michałus

Julia Mielczarz

Martyna Misio

Agnieszka Murawska

Weronika Wójt

Martyna Zach

KLASA V

Jakub Ciepłucha

Anna Frątczak

Stanisław Guzenda

Amelia Jaworska

Julia Jędrzejczyk

Roksana Krawczyk

Maciej Łoszewski

Julia Matysiak

Milena Michałowicz

Rafał Murawski

Mateusz Poźniak

Zuzanna Sójka

Klaudia Szozda

Małgorzata Szymankiewicz

Wiktoria Tyluś

Patrycja Wąsowicz

Wiktoria Wolczyk

KLASA VI

Adam Chrzanowski

Krystian Comporek

Natalia Gąsińska

Klaudia Kalinowska

Stanisław Koza

Maciej Owczarek

Bartosz Rzepecki

Bartłomiej Serafin

Sandra Świderek

Konkurs "Ja i moja rodzina"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie "Ja i moja rodzina", organizowanym przez Archiwum Państwowe w Łodzi.Uczniowie tworzyli drzewa genealogiczne. Wysłaliśmy 3 prace,które zostały zakwalifikowane. Uczniowie otrzymali

znaczki z logo archiwum i ciekawe pocztówki.Prace wykonali: Łukasz Siuto,Julia Mielcarz i Mateusz Poźniak.

Dziękuję za pomoc p.E.Wiatr i p. Poźniakowi za pomoc w dostarczeniu prac i w odbiorze.

I. Zawalska

"Początki Państwa Polskiego"

Wyniki konkursu "Początki Państwa Polskiego". Najlepiej napisali: Stanisław Guzenda i Adam Chrzanowski.

konkurs ogólnopolski ,historyczny "Galileo"

Dyplomy wyróżnienia otrzymali:

Jakub Ciepłucha

Julia Matysiak

Konkurs recytatorski "Po schodach wierszy"

W czwartek uczniowie naszej szkoły uczestniczy w gminnym etapie konkursy recytatorskiego "Świerszczykowe wierszyki". Do etapu wojewódzkiego awansowali: Zofia Ciepłucha, Aleksandra Wójtowicz; Maciej Dołowicz i Jędrzej Górniak.

Konkurs recytatorski

18 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie recytatorskim "Poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II". Reprezentowali nas: Maciej Dołowicz kl. Ia; Aleksandra Wójtowicz kl. Ia oraz Bartłomiej Serafin kl. VI.

Turniej Ortograficzny

Powiatowy Turniej Ortograficzny o Pióro Starosty Powiatu Łódzkiego Wschodniego - Anna Frątczak klasa 5 wyróżnienie.

Oprócz niej szkołę reprezentowały Natalia Gąsińska - 6 klasa i Milena Michałowicz - 5 klasa. W konkursie brali udział uczniowie z kilkunastu szkół (po 3 reprezentantów).

Organizator Miejska Biblioteka Publiczna w Koluszkach

Stypendia

Stypendia naukowe Wójta Gminy Brójce otrzymali:

Krystian Comporek kl. VI średnia ocen 5,73

Adam Chrzanowski kl. VI średnia ocen 5,64

Maciej Owczarek Kl. VI średnia ocen 5,55

Milena Michałowicz kl. V średnia ocen 5,55

Klaudia Szozda kl. V średnia ocen 5,55

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych.

Konkurs recytatorski "Po schodach wierszy"

Wśród zwycięzców znaleźli się:

Kategoria klas 0-1:

III miejsce - Jędrzej Górniak klasa Ia

Kategoria klas 2-3:

I miejsce - Amelia Górniak kl. III

III miejsce - Maja Górniak kl. III

Kategoria klas IV - VI

Wyróżnienie - Sandra Świderek kl. VI

Gratulujemy!

Międzyszkolne dyktando z języka angielskiego

Międzyszkolne Dyktando z Języka Angielskiego - Konkurs organizowany przez Szkołę Podstawową w Kurowicach. Do etapu międzyszkolnego, który odbył się 2 marca 2016 r. zakwalifikowali się uczniowie z klas 5 i 6: Anna Frątczak, Wiktoria Tyluś, Milena Michałowicz, Natalia Gąsińska, Adam Chrzanowski i Krystian Comporek. Po trudnych zmaganiach z angielską ortografią wyróżnienie otrzymała Anna Frątczak, a II miejsce zajęła Natalia Gąsińska. Gratulujemy!

Najlepsi uczniowie naszej szkoły

KLASA IA

1.Julia Comporek

2.Julia Dębska

3.Anna Doroba

4.Jędrzej Górniak

5.Mateusz Klepacz

6.Franciszek Kozuń

7.Hanna Magiera

8.Marcin Owczarek

9. Klaudia Poźniak

10.Filip Sapała

11.Anita Siudek

12.Wiktoria Wilczek

13.Aleksandra Wójtowicz

14.Jakub Zimnicki

KLASA IB

1. Nadia Adamus

2.Zuzanna Janiak

3.Lena Jankowska

4.Aleksander Oliński

5.Gabriela Pietrzak

6.Oliwia Zarzycka

7.Marcelina Zielonka

KLASA IC

1.Julia Basińska

2.Małgorzata Olczak

3.Gabriela Woźny

KLASA IIA

1.Piotr Cichowicz

2.Zofia Ciepłucha

3. Jerzy Guzewski

4. Franciszek Koronkiewicz

5.Wojciech Kowalski

6.Zofia Lolo

7.Witold Niedośpiał

8.Julia Pach

9.Milena Sadura

10.Marcelina Stasiak

11. Bartosz Tylki

12.Julia Zięba

KLASA IIB

1.Laura Adaszewska

2.Katarzyna Berent

3.Natasza Czaplińska

4.Oliwier Dominiak

5.Amelia Gumińska

6.Marta Jędrzejczyk

7.Liliana Kępka

8.Kinga Lolo

9.Alicja Poźniak

10. Jakub Woźny

KLASA III

1.Jan Cichowicz

2.Amelia Comporek

3.Maja Górniak

4.Oliwier Hilt

5.Marcel Lorentowicz

6.Zuzanna Magiera

7.Piotr Olczak

8.Magdalena Owczarek

9.Wiktoria Tołkacz

10.Jagoda Łoszewska

KLASA IV

1.Julia Bednarz

2.Roksana Juszczak

3.Milena Michałus

4.Martyna Misio

5.Weronika Wójt

6.Martyna Zach

KLASA V

1.Jakub Ciepłucha

2. Anna Frątczak

3.Stanisław Guzenda 4.Amelia Jaworska

5. Julia Jędrzejczyk

6.Roksana Krawczyk

7. Maciej Łoszewski

8.Julia Matysiak

9. Milena Michałowicz

10. Rafał Murawski 11.Mateusz Poźniak

12. Zuzanna Sójka

13.Klaudia Szozda

14.Wiktoria Tyluś

15.Wiktoria Wolczyk

KLASA VI

1.Adam Chrzanowski

2.Krystian Comporek

3. Natalia Gąsińska

4. Klaudia Kalinowska

5.Stanizław Koza

6.Maciej Owczarek

7. Bartosz Rzepecki

8. Bartłomiej Serafin

Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy

Uczennice naszej szkoły wzięły udział w Międzyszkolnym konkursie Czytelniczym "Na literacką przygodę zapraszamy... W świat bohaterów JEŻYCJADY wkraczamy!", zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Orła Białego w Kurowicach.

Nasze uczennice klasy V: Anna Frątczak, Wiktoria Tyluś, Milena Michałowicz grupowo zajęły pierwsze miejsce. Dodatkowo Milena Michałowicz zajęła I w "starciu" indywidualnym.

Gminne zawody sportowe w pływaniu

Kategoria dziewcząt klas I - III

I miejsce - Jagoda Łoszewska

II miejsce - Amelia Comporek

III miejsce - Marta Rytych

Kategoria dziewcząt klas IV:

II miejsce Zuzanna Rytych

Kategoria dziewcząt klas V - VI

I miejsce - Natalia Gąsińska

II miejsce - Julia Matysiak

III miejsce - Amelia Jaworska

Kategoria chłopców klas V - VI

I miejsce Bartosz Stoszek

II miejsce - Stanisław Koza

III miejsce Maciej Łoszewski

Mistrz szybkiego liczenia

MISTRZ SZYBKIEGO LICZENIA

Wewnątrzszkolny konkurs szybkiego liczenia w klasach I - III. Mistrzami zostali:

Krzysztof Karp - kl. Ia

Aleksander Oliński - kl. Ib

Franciszek Woźny - kl. Ic

Kamil Michałus - kl. Ic

Jerzy Guzewski - kl. IIa

Bartosz Tylki - kl. IIa

Oskar Dominiak - kl. IIb

Mateusz Comporek - kl. III.

Konkurs Języka Angielskiego Edi Pingwin - zasięg kraj

Natalia Gąsińska - 11

Stanisław Guzenda - 11

Konkurs historyczny OLIMPUS mitologiczny

Maciej Łoszewski - 8

Bartłomiej Serafin - 9

Adam Chrzanowski - 10

Maciej Owczarek - 12

Stanisław Guzenda - 19

Klaudia Szozda - 27

Jak być szczęśliwym w rodzinie

Wyróżnienie otrzymali:

Maciej Owczarek

Julia Ambrozik

Krystian Comporek

Turniej o Puchar Orlika

Turniej o zasięgu powiatowym.

II miejsce zajęli:

Bartosz Stoszek

Maciej Owczarek

Krystian Comporek

Adam Chrzanowski

Adrian Grudziński

Wiktor Cieplucha

Szymon Drożdż

Stanisław Koza

Paweł Grudziński

Kacper Skwarka

Stanisław Guzenda

Damian Biskup

I miejsce zajęły:

Julia Matysiak

Martyna Misio

Martyna Filip

Oliwia Jardzioch

Zuzanna Sójka

Roksana Krawczyk

Amelia Jaworska

Klaudia Szozda

ROK SZKOLNY 2014/2015

Turniej o puchar dyrektora zespołu szkolno - przedszkolnego w bukowcu

W tym roku odbył się już V turniej piłkarski o Puchar Dyrektora. Nasza szkoła nie miała sobie równych i chłopcy i dziewczęta zajęli najwyższe miejsce na podium. Udział w rozgrywkach wzięło 6 szkół. Najlepszym strzelcem został Jakub Rzepecki, a najlepszą atakującą Oliwia Jardzioch.

Kangur

W tym roku nasi uczniowie wzięli udział w konkursie matematycznym KANGUR. Wyróżnienie otrzymał Jakub Ciepłucha z klasy IV. Gratulujemy.

Olimpusek zintegrowany

W tym roku nasi uczniowie z klas I-III wzięli udział w olimpusku zintegrowanym. Polegał on na rozwiązywaniu przez uczniów zintegrowanego sprawdzianu poruszającego zagadnienia z edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. Dyplom laureata otrzymała Wiktoria Tołkacz klasa II miejsce 12 i Piotr Olczak klasa II miejsce 11.

Dyktando z języka angielsiego

Nasi uczniowie z klas V -VI wzięli udział w dyktandzie z języka angielskiego, które odbyło się w Szkole Podstawowej w Kurowicach.

Tytuł Mistrza Ortografii J. angielskiego otrzymała Martyna Urban z klasy VI,

Tytuł Wicemistrza otrzymała Klaudia Owczarek klasa VI

Wyróżnienie przypadło Natalii Gąsińskiej z klasy V

Gratulujemy!!!

Konkurs ortograficzny

Martyna Urban z klasy VI zdobyła tytuł II Wicemistrza Powiatu Łódzkiego Wschodniego i Brązowe Pióro Starosty. Konkurs zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Koluszkach, kto chce zobaczyć z jak trudnym tekstem musieli się zmierzyć uczestnicy zapraszamy na stronę internetową biblioteki. Martynie serdecznie gratulujemy!!

Osiągnięcia uczniów w I semestrze

Olimpus Historyczny

Wyniki ogólnopolskiego Olimpusa historycznego sesja zimowa 2015

klasa 4­liczba uczestników 404

• Stanisław Guzenda­18 miejsce

• Maciej Łoszewski­20 miejsce

klasa 5 liczba uczest.­ 556

• Adam Chrzanowski­13 miejsce

• Maksymilian Strawiak­16

• Maciej Owczarek­20

• Bartłomiej Serafin­34

klasa 6­liczba uczest.673

• Klaudia Owczarek­20

• Martyna Urban­29

• Maria Koza ­29

II Gminny konkurs kolęd i pastorałek

W gminnym konkursie "Leś kolędo"

I miejsce zajął zespół klas I -III w składzie Martyna Zach, Weronika Wójt, Zofia Rodak, Zuzanna Rytych, Hanna Guzenda

II miejsce solo zajęła Zofia Rodak

III miejsce duet Martyna Urban i Wiktoria Jaszczyk

II miejsce solo zajęła Anna Frątczak

Ogólnołódzki Konkurs Literacki i Plastyczny " Sielsko - anielsko"

Wyróżnienie w konkursie otrzymała Marysia Koza. Gratulujemy.

Powiatowy konkurs plastyczno -literacki " Odkryj w sobie Andersena"

W konkursie literackim II miejsce zajęła Amelia Comporek. Wyróżnienie otrzymały Nelly Szczepaniak i Wiktoria Tyluś.

Konkurs czytelniczy

W konkursie czytelniczym organizowanym w Kurowicach

I miejsce zajęły Maria Koza, Hanna Poźniak, Anna Frątczak

Konkurs historyczny OLIMPUS mitologiczny

Nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą mitologiczną w konkursie historycznym, zasięg ogólnopolski, a oto wyniki;

I miejsce - Hanna Poźniak

II miejsce - Maria Koza

V miejsce - Maksymilian Strawiak

VI miejsce - Maciej Łoszewski

VII miejsce- Klaudia Owczarek

VIII miejsce - Martyna Urban, Stanisław Rodak

Liga rugby- tag zasięg wojewódzki

II miejsce- dziewczyny i chłopcy starsi w składzie; Julia Nassalska, Marta Rożenek, Natalia Jakubowicz, Klaudia Owczarek,Jakub Rzepecki, Kamil Sójka, Dawid Michaus, Adrian Wołek, Bartosz Stoszek, Krystian Comporek, Oskar Dominiak, Bartosz Rzepecki

Turniej o puchar premiera Donalda Tuska

Nasze drużyny zajęły miejscaw eliminacjach powiatowych:

Dziewczęta młodsze - I miejsce i awans do rundy wojewódzkiej

Dziewczęta starsze - III miejsce

Chłopcy młodsi - IV miejsce

Chłopcy starsi - I I miejsce i awans do rundy wojewódzkiej

Eliminacje wojewódzkie:

Dziewczęta młodsze - II miejsce (po karnych :( a było tak blisko :))

Chłopcy starsi - III miejsce

Turniej o Puchar Orlika zasięg wojewódzki.

II miejsce - dziewczyny starsze w składzie ; Martyna Misio, Hanna Poźniak, Martyna Filip, Natalia Jakubowicz, Oliwia Jardzioch, Zuzanna Sójka

Turniej o Puchar Orlika zasięg powiatowy.

Nasze drużyny zajęły

I miejsce - dziewczęta starsze w składzie; Hanna Poźniak, Martyna Misio, Martyna Filip, Natalia Jakubowicz, Oliwia Jardzioch, Zuzanna Sójka, Sandra Świderek

II miejsce - dziewczęta starsze w składzie ; Wiktoria Andrysiak, Marta Rożenek, marta Kondraciuk, Maria Koza, Klaudia Owczarek, Julia Nassalska, Julia Matysiak

I miejsce - chłopcy starsi w składzie ; Jakub Rzepecki, Bartosz Pabisiak, Dawid Michałus, Kamil Sójka, Adrian Wołek, Wojciech Zawieja, Wojciech Murawski

III miejsce - chłopcy starsi w składzie ; Oskar Dominiak, Bartosz Stoszek, Bartosz Rzepecki, Maciej Owczarek, Krystian Comporek, Adam Chrzanowski,Adrian Grudziński Wiktor Cieplucha

Szkolna liga rugby

Nasza drużyna po zaciętym boju zajęła II miejsce na turnieju szkolnej ligi rugby w Kurowicach

ROK SZKOLNY 2013/2014

Osiągnięcia edukacyjne uczniów w II semestrze roku szkolnego 2013/2014

KLASA Z NAJWYŻSZĄ ŚREDNIĄ OCEN W SZKOLE: KLASA V - 4,43

UCZEŃ Z NAJWYŻSZĄ ŚREDNIĄ OCEN W SZKOLE:

Klaudia Owczarek - 5,91

NAJLEPSI UCZNIOWIE W KLASACH I - III

KLASA I

Wiktoria Tołkacz, Olga Sokołowska, Antoni Poborski, Magdalena Owczarek, Piotr Olczak, Zuzanna Magiera, Jagoda Łoszewska, Oliwier Hilt, Paweł Grudziński, Maja Górniak, Julia Dudek, Mateusz Comporek, Amelia Comporek, Jan Cichowicz, Julia Ambrozik, Nelly Szczepaniak, Maciej Danielewicz, Marcel Lorentowicz

KLASA II

Julia Bednarz, Hanna Guzenda, Roksana Juszczak, Milena Michałus, Martyna Misio, Zofia Rodak, Weronika Wójt, Martyna Zach

KLASA III

Jakub Ciepłucha, Szymon Drożdż, Anna Frątczak, Stanisław Guzenda, Amelia Jaworska, Julia Jędrzejczyk, Roksana Krawczyk, Maciej Łoszewski, Milena Michałowicz, Rafał Murawski, Mateusz Poźniak, Zuzanna Sójka, Klaudia Szozda, Wiktoria Tyluś, Wiktoria Wolczyk

NAJLEPSI UCZNIOWIE W KLASACH IV - VI

(ZE ŚREDNIĄ CO NAJMNIEJ 4,75 I CO NAJMNIEJ BARDZO DOBRĄ OCENĄ Z ZACHOWANIA)

KLASA IV

Adam Chrzanowski, Krystian Comporek, Natalia Gąsińska, Stanisław Koza, Maciej Owczarek, Bartosz Rzepecki, Bartłomiej Serafin, Bartosz Stoszek, Sandra Świderek

KLASA V

Natalia Jakubowicz, Maria Koza, Klaudia Owczarek, Bartosz Pabisiak, Hanna Poźniak, Stanisław Rodak, Kamil Sójka, Mateusz Strach, Martyna Urban

KLASA VI

Krystian, Kępka, Szymon Kmita, Zuzanna Woźniak, Jakub Wypchło

UCZNIOWIE ZE 100% FREKWENCJĄ:

Amelia Comporek, Magdalena Owczarek, Julia Bednarz, Julia Mielczarz, Milena Michałowicz, Mateusz Poźniak, Klaudia Szozda, Maciej Owczarek, Bartłomiej Serafin, Klaudia Owczarek, Hanna Poźniak, Mateusz Strach, Szymon Kmita

NAJLEPSI SPORTOWCY:

Marta Rożenek, Jakub Piekarek

STYPENDYŚCI WYRÓŻNIENI ZA WYNIKI W NAUCE:

Klaudia owczarek - średnia ocen 5,91

Martyna Urban - średnia ocen 5,73

Maria Koza - średnia ocen 5,64

Krystian Comporek - średnia ocen 5,55

STYPENDYŚCI WYRÓŻNIENI ZA OSIĄGNIĘCIA W KONKURSACH I OLIMPIADACH PRZEDMIOTOWYCH

Krystian Kępka, Hanna Poźniak, Adam Chrzanowski, Maciej Owczarek, Bartosz Pabisiak

"Duchy, dziwne miejsca, niezwykłe przygody" - Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy

Marysia Koza z klasy V i Natalia Gąsińska oraz Krystian Comporek z klasy IV zajęli II MIEJSCE w Międzyszkolnym konkursie czytelniczym dla uczniów szkół podstawowych "Duchy, dziwne miejsca, niezwykłe przygody" organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Orła Białego w Kurowicach. Uczniów do konkursu przygotowały p. Ilona Zawalska i p. Anna Kowalska.

Gratulujemy!

"Świerszczykowe wierszyki" - konkurs recytatorski

Do wojewódzkiego finału konkursu recytatorskiego zakwalifikowało się 4 uczniów z naszej szkoły:

- Amelia Comporek

- Jędrzej Górniak

- Zofia Rodak

- Maciej Łoszewski

Fiero Cup

Nasze drużyny zajęły II i III miejsca w otwartym turnieju piłki nożnej Fiero Cup

Dyktando dla szkół podstawowych powiatu łódzkiego wschodniego

Dyktando dla szkół podstawowych powiatu łódzkiego wschodniego odbyło się już po raz trzeci. Po eliminacjach szkolnych naszą szkołę reprezentowały: Martyna Urban i Klaudia Owczarek z klasy V i Natalia Gąsińska z IV.

Martyna Urban zdobyła wyróżnienie.

Gratulujemy!

"Jesteśmy w Europie" - Konkurs o Unii Europejskiej

Reprezentacja naszej szkoły zajęła II MIEJSCE w konkursie dotyczącym Unii Europejskiej „Jesteśmy w Europie” odbywającym się w Szkole Podstawowej w Justynowie. Do Justynowa wybrało się 7 drużyn z różnych szkół.

W skład naszej drużyny weszło 8 osób: Martyna Urban, Klaudia Owczarek, Marysia Koza, Hania Poźniak, Mateusz Strach, Staś Rodak, Szymon Kmita i Michał Kardas. Wszystkim dowodziła Pani Ola Kurzawa.

Serdecznie gratulujemy!

"Strofy o ojczyźnie" - Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

17 maja w Pałacu Młodzieży odbył się finał ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego "Strofy o ojczyźnie". Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowały się dwie uczennice z naszej szkoły:

- Amelia Copmporek z kl. III

- Klaudia Owczarek z kl. V

Amelia Comporek zajęła III miejsce

Serdecznie gratulujemy!

Otwarte Mistrzostwa Mażoretek Polski Środkowej

Dnia 10.05.2014 r. w Poddębicach odbyły się OTWARTE MISTRZOSTWA MAŻORETEK POLSKI ŚRODKOWEJ w Poddębicach. W Mistrzostwach brało udział 24 zespoły czyli ok. 350 zawodniczek, które indywidualnie bądź w zespole próbowały swoich sił tanecznych. Z naszej grupy mażoretkowej SIETE występowały dziewczynki w pięciu kategoriach wiekowych i osiągnęły następujące miejsca:

I gr - KADETKI MŁODSZE - przedszkole - MINI FORMACJA - I MIEJSCE

II gr - KADETKI STARSZE - MINI FORMACJA - I MIEJSCE

III gr - KADETKI STARSZE - ZESPÓŁ - IV MIEJSCE

IV gr - JUNIORKI - MINI FORMACJA - I MIEJSCE

V gr - SENIORKA - SOLO- VI MIEJSCE

Gratulujemy!

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny o Janie Pawle II

Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym związanym z kanonizacją Jana Pawła II "Droga do świętości" organizowanym przez szkołę w Bedoniu. Dwoje uczniów otrzymało dyplom i nagrodę książkową:

Cyprian Jędrzejczyk za zajęcie II miejsca

Patrycja Zarzycka za zajęcie III miejsca.

Serdecznie gratulujemy!

Konkurs Matematyczny MAT

Serdecznie gratulujemy uczniom naszej szkoły wspaniałych wyników, oto one:

Maksymilian Strawiak - 9 miejsce w kraju!

Maria Koza - 4 miejsce w województwie

Julia Jędrzejczyk - 5 miejsce w województwie

Ogólnopolski Konkurs Historyczny - OLIMPUS

Uczeń klasy - IV Maksymilian Strawiak zajął 5 miejsce uzyskując 56 punktów. Uczeń otrzymał Dyplom laureata oraz nagrodę książkową.

Serdecznie gratulujemy!

Konkurs Kolęd i Pastorałek

Uczennice klasy II - Zosia Rodak, Zuzia Rytych, Weronika Wójt, Martyna Zach - zajęły I miejsce w swojej kategorii wiekowej w Konkursie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Brójcach, który odbył się 15 stycznia 2014r.

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny - OLIMPUS

5 listopada 2013 roku uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym - OLIMPUS: 10 uczniów z klasy IV, 14 uczniów z klasy V, 3 uczniów z klasy VI. Wszyscy otrzymali Dyplomy uznania.

MAKSYMILIAN STRAWIAK zajął IV MIEJSCE uzyskując 234 punkty na 240 możliwych.

GRATULUJEMY!!!

Osiągnięcia Edukacyjne Uczniów w I semestrze 2013/2014R.

KLASA Z NAJWYŻSZĄ ŚREDNIĄ OCEN W SZKOLE: KLASA V - 4,28

UCZNIOWIE Z NAJWYŻSZĄ ŚREDNIĄ OCEN W SZKOLE:

Klaudia Owczarek - 5,55; Martyna Urban - 5,55

NAJLEPSI UCZNIOWIE W KLASACH I - III

KLASA I

Wiktoria Tołkacz, Olga Sokołowska, Antoni Poborski, Magdalena Owczarek, Piotr Olczak, Zuzanna Magiera, Jagoda Łoszewska, Oliwier Hilt, Paweł Grudziński, Maja Górniak, Julia Dudek, Mateusz Comporek, Amelia Comporek, Jan Cichowicz, Filip Dudek, Maciej Danielewicz, Marcel Lorentowicz

KLASA II

Julia Bednarz, Hanna Guzenda, Roksana Juszczak, Milena Michałus, Julia Mielczarz, Martyna Misio, Zofia Rodak, Weronika Wójt, Martyna Zach, Zuzanna Rytych

KLASA III

Jakub Ciepłucha, Szymon Drożdż, Anna Frątczak, Stanisław Guzenda, Julia Jędrzejczyk, Roksana Krawczyk, Milena Michałowicz, Mateusz Poźniak, Zuzanna Sójka, Klaudia Szozda, Wiktoria Tyluś, Wiktoria Wolczyk

NAJLEPSI UCZNIOWIE W KLASACH IV - VI

(ZE ŚREDNIĄ CO NAJMNIEJ 4,75 I CO NAJMNIEJ BARDZO DOBRĄ OCENĄ Z ZACHOWANIA)

KLASA IV

Adam Chrzanowski, Krystian Comporek, Natalia Gąsińska, Maciej Owczarek

KLASA V

Maria Koza, Klaudia Owczarek, Bartosz Pabisiak, Mateusz Strach, Martyna Urban

KLASA VI

Zuzanna Woźniak

Frekwencja w I semestrze 2013/2014r.

100% frekwencją wyróżnili się następujący uczniowie:

KLASA I

Amelia Comporek, Magdalena Owczarek

KLASA II

Julia Bednarz, Julia Mielczarz, Agnieszka Murawska, Flawiusz Piotrowski

KLASA III

Anna Frątczak, Maciej Łoszewski, Milena Michałowicz, Rafał Murawski, Mateusz Poźniak, Zuzanna Sójka, Kludia Szozda, Patrycja Wąsowicz

KLASA IV

Maciej Owczarek, Natalia Gąsińska

KLASA V

Maria Koza, Julia Mariasik, Wojciech Murawski, Klaudia Owczarek, Mateusz Strach, Kamil Sójka, Martyna Urban

KLASA VI

Szymon Kmita, Jakub Piekarek

Gminne zawody pływackie 2013

17 grudnia 2013r. wystartowaliśmy w gminnych zawodach pływackich.

Nasze dzieci zdobyły medale: w kategorii dziewcząt z klas I-III Julia Matysiak - złoto. W kategorii chłopców z klas I-III Maciej Łoszewski - złoto, Cyprian Jędrzejczyk - srebro. W kategorii klas IV-VI dziewcząt Natalia Jakubowicz - srebro (do złota zabrakło 0,04sekundy - było blisko), Natalia Gąsińska - brąz. W kategorii chłopców z klas IV-VI Bartosz Stoszek - srebro, Michał Kardas - brąz.

W klasyfikacji medalowej zajęliśmy I miejsce zdobywając 7 medali na 12 możliwych.

Serdeczne gratulacje :)

Turniej siatkówki Lipiny 2013

Dnia 29 listopada 2013r. nasza reprezentacja w składzie:

Jakub Piekarek, Jakub Wypchło, Krystian Kępka, Łukasz Szulc, Paweł Wydra, Julia Kotowska, Zuzia Wożniak, Kamil Sójka, Jakub Rzepecki, Dawid Michałus, Adrian Wołek, Julia Nassalska, Ola Wąsowicz, Natalia Jakubowicz zajęła II miejsce w tym turnieju

Serdeczne gratulacje :)

Turniej z okazji otwarcia boiska w Bedoniu- Wsi.

Dnia 30 października nasza reprezentacja w składzie:

- Jakub Piekarek

- Paweł Wydra

- Kamil Sójka

- Dawid Michałus

- Adrian Wołek

- Bartosz Pabisiak

- Bartosz Rzepecki

zajęła II miejsce w turnieju z okazji otwarcia boiska przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Bedoniu- Wsi.

Gratulacje :)

Gminne zawody Lekkoatletyczne

Zdobyliśmy 6 złotych, 4 srebrne i 5 brązowych medali w różnych kategoriach wiekowych i konkurencjach.

Nasz multimedalista Jakub Piekarek (kl. VI) zdobył 3 złote medale w biegu przełajowym, sprincie oraz skoku w dal, a także 1 srebrny w rzucie piłką lekarską. Ola Wąsowicz (kl. V) zdobyła złoto w skoku w dal i rzucie piłką lekarską. Rafał Murawski (kl. III) zdobył złoto w przełajach dla klas młodszych, a jego siostra Agnieszka (kl. II) srebro w biegu dziewcząt z klas I-III. Paweł Wydra (kl. VI) zdobył srebro w skoku w dal i brąz w rzucie piłką lekarską. Dawid Michałus (kl. V) zdobył srebro w sprincie. Julia Kotowska (kl. VI) brąz w przełajach oraz brąz w rzucie piłką lekarską. Bartosz Stoszek (kl. IV) zajął 3 miejsce w skoku w dal. Basia Kubińska (kl. IV) zdobyła brąz w rzucie piłką lekarską.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom :)

ROK SZKOLNY 2012/2013

WYNIKI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNEGO "DBAMY O SWOJĄ PLANETĘ"

Klasa IV

I miejsce - Martyna Urban

II miejsce - Maria Koza i Stanisław Rodak

III miejsce - Wojciech Murawski

Klasa V

II miejsce - Krystian Kępka

Klasa VI

I miejsce - Daniel Wilczek i Konrad Sadowski

II miejsce - Sara Bek

III miejsce - Aleksander Sobotko

GRATULUJEMY !

Uczeń naszej szkoły, Daniel Wilczek STYPENDYSTĄ!

Daniel Wilczek uczeń klasy VI został stypendystą Łódzkiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole.

Serdecznie gratulujemy !!!!

Wyniki ogólnopolskiej olimpiady "Olimpus" z historii

Olimpiada "Sesja wiosenna 2013" odbyła się na terenie naszej szkoły 25.03.2013r.

Uczestniczyło 9 uczniów z IV klasy i 2 z VI kl.W całej Polsce przystąpiło do konkursu 687 ucz. z klas 4 oraz 1271 uczniów z klas VI.

Dyplom laureata otrzymali :

12 miejsce w Polsce - HANNA POŹNIAK kl.IV

13 miejsce w Polsce - WOJCIECH MURAWSKI kl.IV

Pozostali zajęli rownież dobre miejsca od 17 do 40 i otrzymali dyplom uznania.

GRATULUJEMY!

Finały wojewódzkie turnieju piłki nożnej o puchar im. M. Wielgusa

Dziewczęta zajęły VI miejsce w województwie łódzkim, a chłopcy wywalczyli awans do ćwierćfinałów po wygraniu bardzo trudnej grupy.

Finały powiatowe w piłce nożnej

Reprezentacje naszej szkoły startowały w 2 turniejach Z podwórka na stadion, oraz Turnieju im. M. Wielgusa w kategoriach dziewcząt i chłopców. Nasza męska reprezentacja w turnieju Z podwórka na stadion zajęła II miejsce w powiecie, natomiast dziewczęta awansowały z I miejsca do finałów wojewódzkich. W drugim turnieju obie reprezentacje zajęły I miejsca i awansowały do finałów wojewódzkich.

Wyniki ogólnołódzkiego konkursu historycznego

24 stycznia 2013r. nasi 3 uczniowie z VI klasy:Adam Brdoń ,Aleksander Sobotko,Daniel Wilczek wzięli udział w konkursie pt. "Polska Piastów" w Łodzi.

Rywalizowało ok.250 uczniów z Łodzi i okolic.Do finału weszło 30 .

Wśród nich znalazł się DANIEL WILCZEK -2 miejsce.

Gratulujemy!!!

Wyniki Ogolnopolskiej Olimpiady z matematyki 2012-Olimpus

Olimpiada"Sesja jesienna 2012" odbyła się 6 XI 2012 r w naszej szkole. Uczestniczyło 16 uczniów

z klas 4-6.W całej Polsce przystąpiło wowczas 1911 ucz.z klas czwartych.

Dyplom laureata otrzymali z klasy IV

BARTOSZ PABISIAK -13 MIEJSCE W POLSCE

MARTYNA URBAN- 15 MIEJSCE W POLSCE.

Gratulujemy!!!

ROK SZKOLNY 2011/2012

Z podwórka na stadion

Chłopcy z klas I-III w składzie:

Dawid Michałus, Kamil Sójka, Bartosz Pabisiak, Adrian Wołek, Maciej Owczarek, Bartosz Rzepecki, Adrian Berent, Stanisław Guzenda na etapie powiatowym zajęli III miejsce

W hołdzie Adamowi Mickiewiczowi

I miejsce Martyna Urban kl. III

Turniej piłki nożnej o Puchar UKS - Skosz w Skoszewach Starych

Chłopcy w składzie: Robert Wójt, Łukasz Wójcik, Szymon Misio, Adam Frątczak, Patryk Zarzycki, Konrad Sadowski, Jakub Rzepecki, Kamil Sójka zajęli I miejsce, statuetkę króla strzelców zdobył R. Wójt

Dziewczęta w skłazie: Izabela Mielcarz, Patrycja Michałus, Anna Pabisiak, Sandra Polak, Sara Bek, Sara Dobruszek, Marta Sołtyszewska zajęły II miejsce

Międzyszkolny Turniej Ortograficzny "Mistrz Ortografii"

Daniel Wilczek - II miejsce (opiekun mgr Anna Kowalska)

Gminne Zawody Pływackie

Sara Dobruszek - I miejsce (opiekun - mgr Stanisław Czapnik)

Gminne Biegi na Orientację

Aleksandra Klepaczka - I miejsce (opiekun - mgr Stanisław Czapnik)

Gminny Konkurs "Świrszczykowe wierszyki"

Martyna Urban - III miejsce (opiekun - mgr Renata Soszka)

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny

Jakub Wypchło - II miejsce (opiekun - mgr Renata Rodak)

"Najpiękniejsze Pisanki" - konkurs organizowany przez GOK

Julia Kotowska, Ewelina Lolo - III miejsce (opiekun - mgr Renata Pabich)

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły w Skoszewach Starych

Michał Skołd, Kamil Marzec, Zbigniew Siuto - II miejsce (opiekun - mgr Stanisław Czapnik)

Gminne Zawody Lekkoatletyczne

Aleksandra Klepaczka - III miejsce (opiekun - mgr Stanisław Czapnik)

Otwarty Bieg na Orientację

Aleksandra Klepaczka - I miejsce (opiekun - mgr Stanisław Czapnik)

Gminne Zawody w Mini - Biathlonie

Aleksandra Klepaczka - I miejsce (opiekun - mgr Stanisław Czapnik)

Turniej o Puchar Orlika zasięg wojewódzki.

III miejsce - chłopcy starsi w składzie ; Jakub Rzepecki, Kamil Sójka, Adrian Wołek, Mateusz Strach, Wojciech Murawski, Oskar Dominiak

Grudzień
12
Wtorek
Joanna, Aleksandra, Dagmara


Szkoła realizuje projekty:
  1. "Wsparcie przyszkolnych oddziałów przedszkolnych w Gminie Brójce"
  2. "Widzę, słyszę, doświadczam w mojej nowej ekopracowni"
  3. "Edukacyjne Wrota Regionu"
© piotr.z.bukowca