Zespół Szkolno - Przedszkolny w Bukowcu
ul. Szkolna 3, 95-006 Bukowiec gm. Brójce
tel./faks: 42 2279888
e-mail: sekretariat@spbukowiec.pl
BIP: spbukowiec.biposwiata.pl
Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika
w Bukowcu
2020/20212019/20202018/20192017/2018Najważniejsze


ZAKOŃCZENIE ROKU szkolnego Klas 1-3


ZAKOŃCZENIE ROKU szkolnego Klas 4-8

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbyło się 19 czerwca. Rozdano świadectwa, dyplomy i nagrody, a potem już tylko WAKACJE...APEL PORZĄDKOWY


Bal ósmoklasistów

14 czerwca 2019 r odbył się pierwszy po blisko 20 latach bal ósmoklasistów. Odtańczono poloneza. Młodzież w pięknych strojach. Dorośli ze łzami wzruszenia. Było WSPANIALE!!!IX Turniej o Puchar Dyrektora


APEL PORZĄDKOWY


Dzień Dziecka _ kl. I-III


VII PIKNIK RODZINNY Kosmiczna podróż


MAT-MISTRZ KOSTKI RUBIKA

W czerwcu zorganizowałyśmy w naszej szkole konkurs pt. " Mat-Mistrz Kostki Rubika". Był to pierwsza edycja w naszej szkole, do której zgłosiło się 11 uczniów z klas I-VIII. Zawodnicy w pierwszej kategorii wiekowej układali piramidę lub kostkę 2x2, w kategorii uczniów powyżej 10 lat uczestnicy układali kostkę 3x3x3. Najzręczniejszym tym samym najszybszym okazali się Patryk Kalinowski z klasy III i Mateusz Poźniak z klasy VIII. W składzie jury wchodzili pracownicy naszej szkoły p. Anna Płachta, p. Jarosław Korzeniowski oraz p. Kamil Muszyński. Czasu pilnowali uczniowie z klasy VIb.

Gratulujemy zręczności i bystrości umysłu.

Koordynatorki p. Monika Ambrozik i p. Renata RodakKonkurs Kaligraficzny Kurowice


WARSZTATY STOLARSKIE W KLASACH I i III

21 maja 2019 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty stolarskie z programu Stolarz Mały, w których uczestniczyły klasy Ia, Ib, oraz III.

W ramach warsztatów dzieci uczestniczyły w części teoretycznej, podczas której zapoznały się z procesem obróbki drewna oraz w części praktycznej, gdzie wykonały z drewna doniczki (same zbijały drewniane płytki gwoździami) oraz sadziły w nich kwiaty jako prezent dla mam na Dzień Mamy.WIZYTA W FIRMIE KUBA


KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

18 kwietnia odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej dla klas I-IV. Tradycją nawiązaliśmy do św. Jerzego- Patrona Anglii oraz jego poczynań ze smokiem. Gościliśmy szkoły z Kurowic, Woli Rakowej i Andrzejowa. Umiejętności zaprezentowane przez uczestników były na wysokim poziomie, jury w którego skład wchodził nasz gość Brandon, miało nie lada gratkę.Święto Konstytucji 3 Maja

30 kwietnia br. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W jego przygotowanie zaangażowani byli uczniowie z klas: IVb, Va, Vb, VIa i VIb.

Podczas apelu usłyszeliśmy piękne wiersze o tematyce patriotycznej. Uczniowie przypomnieli także tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791 roku i wyjaśnili, dlaczego jest to tak ważny dzień dla naszego kraju. Uroczystość wzbogaciła piosenka patriotyczna Biało Czerwone, do której muzykę tworzył nasz nauczyciel - pan Michał Karkusiński, a powagę wydarzenia podkreśliły galowe stroje, barwy narodowe i przygotowana scenografia.

Występ spotkał się z bardzo dużym aplauzem ze strony widowni. Dla całej społeczności szkolnej była to wspaniała lekcja historii i patriotyzmu.CZ JAK CZEKOLADA

Uczniowie klasy IB w ramach edukacji technicznej przygotowali własnoręcznie pyszne wafelki czekoladowe. Wystarczyło masło, mleko w proszku, kakao i trochę chęci. A radość było wiele. Już każdy w klasie zna historię powstania czekolady i wie gdzie rośnie kakaowiec.WARSZTATY PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

14 marca 2019 w naszej szkole odbyły się warsztaty z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej dla uczniów klas IV-VII. Każdy z uczniów, próbował sił w resuscytacji, co okazało się nie łatwą pracą. Poznaliśmy bliżej, zawód ratownika medycznego.

Dziękujemy ratownikom z firmy medycznej "Falck" za wzorowe przygotowanie prelekcji i udzielenie fachowego instruktażuWizytacja nauczycieli z Ukrainy

Fundacja Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego realizuje projekt „Aktywny nauczyciel z pasją”

w ramach programu RITA – przemiany w regionie, wspólnej inicjatywy Fundacji Edukacja dla Demokracji i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Projekt „Nauczyciel z pasją” jest skierowany do nauczycieli z obwodu winnickiego wszystkich przedmiotów. Jego celem jest wyposażenie nauczycieli w kompetencje trenerskie tak aby wzbogacić ich warsztat pracy oraz zbudować ich samoświadomość że sukces w edukacji zależy w znacznej mierze od osobowości nauczyciela, jego świadomości własnych kompetencji i gotowości do zmian.

Cele te chcemy realizować poprzez spotkania z przedstawicielami placówek edukacyjnych, ośrodkami kształcenia nauczycieli, spotkania z dyrektorami szkół, które prowadzą nowatorskie metody pracy z uczniami oraz udział w lekcjach modelowych.

W ramach projektu zostanie zrealizowanych kilka działań - w Winnicy – dwudniowe warsztaty w lutym i czerwcu oraz pięciodniowa wizyta w Łodzi. Po powrocie z Łodzi nauczyciele będą w dwuosobowych zespołach pracować nad opracowaniem zajęć, które przeprowadzą metodą warsztatową w jednej ze swoich klas i zarejestrują je na filmie. Z tego materiału powstanie film edukacyjny, który będzie opublikowany w internecie. Nauczyciele przeszkolą również rady pedagogiczne w swoich szkołach w zakresie wiedzy i umiejętności, które zdobyli uczestnicząc w projekcie.

Nasza szkoła 22 marca gościła nauczycieli z Ukrainy. Podczas wizyty goście oglądali zajęcia otwarte przeprowadzone przez nauczycielki wychowania przedszkolnego. Wszystkie zajęcia dydaktyczne dotyczyły tematyki wiosennej. Wykorzystano metody E. Gruszczyk – Kolczyńskiej, Klanza, edukacji przez ruch D. Dziamskiej oraz pedagogikę zabawy. Podczas zajęć dzieci sadziły rośliny cebulowe, a także wykonywały prace plastyczne. Ciekawym rozwiązaniem było wykorzystanie technologii informacyjno – komunikacyjnej: tablicy interaktywnej oraz robotów photon. Po obejrzeniu zajęć nauczyciele prowadzili dyskusje dotyczące metodyki nauczania, a także zasad funkcjonowania przedszkola i szkoły w Polsce.

Na zakończenie goście obejrzeli całą naszą placówkę. Zawiązały się przyjaźnie i zaplanowano współpracę. Było to niezwykłe wydarzenie dla wszystkich nauczycieli...PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Warsztaty z okazji Dnia Wiosny dla klas 5-8 odbyły się 21 marca. Tego dnia braliśmy udział w różnych aktywnościach. Każda klasa wylosowała dwa warsztaty do wyboru. Tańczyliśmy zumbę, ćwiczyliśmy jogę, wybraliśmy się na gramatyczną łąkę, składaliśmy origami - ryby, motyle, pająki, sadziliśmy rośliny, robiliśmy prezentację multimedialną, pokonywaliśmy tor przeszkód ustawiony w ogrodzie szkolnym.

Dzień zakończyliśmy wizytą w kinie Sukcesja. Byliśmy na seansie filmu pt.: „Cudowny chłopak”, na którym potrzeba było dużo chusteczek.PODSUMOWANIE AKCJI KUBEK PEŁEN UŚMIECHU

W dniu 11.03.2019 r. odwiedziliśmy dzieci z Domu Dziecka nr 5 przy ul. S. Małachowskiego 74 w Łodzi i wręczyliśmy im przekazane przez uczniów naszej szkoły kubeczki. Radość z prezentów i uśmiech na twarzach dzieci były dla nas wielką satysfakcją! Bardzo dziękujemy Wam za wsparcie. Będziemy informować Was o kolejnych akcjach i liczymy na Waszą pomoc.

Klasa VbWARSZTATY NT. ZDROWEGO ODŻYWIANIA

W dniu 19.03.2019r. gościliśmy w naszej szkole Panią Dietetyk Panią Marię Pabich, która przeprowadziła prelekcje na temat zdrowego stylu życia i odżywiania.

Poprzez ciekawą prezentację dzieci i pracownicy szkoły, dowiedzieli się jaki wpływ na samopoczucie, zachowanie i zdrowie ma dieta. Uczniowie mieli również okazję dowiedzieć się, jakie produkty spożywcze sprzyjają zdrowiu i nie powodują zakłóceń uwagi, ospałość lub nadmierną krótkotrwałą aktywność.

Uczniowie otrzymali wiele cennych wskazówek dotyczących zasad zdrowego odżywiania, m.in.: należy jeść pięć pełnowartościowych posiłków dziennie, pić dużo wody i zastępować słodkie przekąski np. owocami.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej www.jakzdrowozyc.pPASOWANIE NA CZYTELNIKA

W tym roku uczennice z klasy 6a: M. Górniak ,Z. Magiera, J. Łoszewska i M. Owczarek przygotowały dla naszych pierwszoklasistów przedstawienie bajki braci Grimm o Czerwonym Kapturku. Występ bardzo się podobał.

M. Kolczyńska z 4b omówiła twórczość braci Grimm i morał wynikający z ich bajek (prezentacja multimedialna).

Następnie uczennice z 4b: N. Adamus, L. Jankowska i M. Kolczyńska zadawały pierwszakom pytania dotyczące biblioteki i książek. Dzieci były świetnie przygotowane. Odbyło się uroczyste pasowanie oraz wręczenie dyplomów przez p. Dyrektor A. Korzeniowską. Uczniowie klas pierwszych otrzymali od starszych kolegów i koleżanek zakładki do książek.

bibliotekarka - Ilona Czaplińska"Akademia Młodego Odkrywcy"

Uczniowie klas VI wzięli udział w module drugim projektu "Akademia Młodego Odkrywcy". Dzieci uczestniczyły w warsztatach labolatoryjnych pod nazwą "Chemia - to proste!". Wszyscy byli zachwyceni pokazami. Szóstoklasiści mogli samodzielnie wykonać proste doświadczenia w pracowni. Uczniowie byli oczarowani tym punktem harmonogramu. Ćwiczenia zdolności manualnych i widzenia stereoskopowego, koordynację ruchową były podczas zajęć LaparoSpoko. Dzieci uczyły się cierpliwości, rozwijały precyzję, a także efektywność pracy psychomotorycznej. Nasi uczniowie poznawali anatomię człowiek, rozwiązując zagadki. Prowadzący zajęcia pokazał doświadczalnie obieg krwi w organizmie. Był to niezwykle udany dzień. Uczniowie rozwijali zainteresowania w zakresie nauk ścisłych, a przy tym świetnie się bawili.TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZYNY

W lutym odbył się wewnątrzszkolny turniej piłki nożnej dziewcząt. Wśród klas IV – VII rozgrywki cieszyły się sporym zainteresowaniem. Na boisku rywalizowało aż 9 drużyn, które podzielone były na dwie grupy. Turniej rozgrywano w kategoriach: IV - V oraz VI - VIII

klasy IV- VI

I miesjce - IVc

II miejsce - Vb

III miejsce - Va

klasy VI - VIII

I miejsce - VIII

II miejsce - VII

III miejsce - VIa

W trakcie imprezy dominowała wesoła atmosfera na trybunach i zacięta rywalizacja na boisku.

Podziękowania dla wszystkich uczestników i organizatorów zabawy.CALINECZKA

Przedstawienie do baśni H. Ch. Andersena w wykonaniu klasy Ia dla przedszkolaków z grupy Koniki Polne.

Dzieci samodzielnie pisały teksty oraz przygotowywały stroje i rekwizyty do bajki.POMOC DLA AFRYKAŃSKICH DZIECI

POMOC AFRYKAŃSKIM DZIECIOM!

Bardzo dziękujemy za udział

w zbiórce na rzecz afrykańskich dzieci. Udało się zebrać ponad 30 kilo (!) potrzebnych rzeczy! Doskonały wynik!

Dzięki Państwa pomocy Kornelia Wieczorek z klasy Vb wraz z rodzicami zawiozła do afrykańskiej szkoły w maleńkiej wiosce Jambiani:

*47 szortów

*270 koszulek z krótkim rękawkiem (!!!)

*13 sukieneczek i 15 spódniczek

*40 par butów

*6 kostiumów kąpielowych

* 11 czapek z daszkiem

* 11 toreb i plecaków

* 6 piórników i 50 zeszytów

* 100 długopisów i 100 kredek

* mnóstwo akcesoriów do włosów

... a RADOŚĆ DZIECI była po prostu niezwykła...APEL ROZDANIE STYPENDIÓW WÓJTA


ŻYWA LEKCJA HISTORII

Uczniowie zapoznali się z wydarzeniami od rozbiorów do odzyskania niepodległości.BAL KARNAWAŁOWY

Karnawał to czas radości i zabawy. To właśnie podczas balu karnawałowego spełniają się wszystkie marzenia i na krótką chwilę może wcielić się w ulubioną postać z bajki.

Zabawę dla uczniowie klas 1-2 przygotowała pani Alicja , natomiast wodzirejem zabawy w klasach 3-4 była w tym roku pani Ania T., najstarszych uczniów naszej szkoły " zabawiała" pani Ania P.

W najmłodszych klasach gościły dawne i sprawdzone zabawy jak zabawa w tunel, Lambada czy jedzie pociąg z daleka. Ale na wszystkich uczestników balu i młodszych i starszych czekała w tym roku niespodzianka " JUST Dance" z YT na wielkim ekranie. Może rodzice spróbują w domu? Polecamy zabawy i śmiechu nie brakowało.BEZPIECZNE FERIE

Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony i beztroski czas zabaw na śniegu i lodzie. Szaleństwa te sprawiają wiele radości i wzmacniają kondycję fizyczną. Aby jednak przebiegły szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swych domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących zarówno podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania. Jak co roku w naszej szkole i przedszkolu o bezpiecznych zachowaniach, w tym odpowiedniej dawce zdrowego rozsądku, przypominali dzieciom StrażacyFESTIWAL KULTURY

3 lutego odbył się VII Festiwal Kultury w Bukowcu. Całą uroczystość prowadziła pani dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bukowcu. Każda część programu została poprzedzona wspólną zabawą, integrującą przybyłych gości, tworząc świetną atmosferę wśród publiczności. W tym roku wiodącym tematem festiwalu było spełnie „siedmiu życzeń”...

Program został podzielony na dwie części. W prologu można było wysłuchać nowoczesnych aranżacji folkorystycznych piosenek w wykonaniu Zespołu Śpiewaczy „Bukowianki”. Następnie wszyscy zgromadzeni przenieśli się w świat bajki „Piękna i Bestia” w wykonaniu Amatorskiego Teatru Rodziców i Nauczycieli „Gwiazdozbiór”. „Aktorzy” idealnie wcielili się w swoje role, a nawet potrafili ożywić przedmioty codziennego użytku: świecznik, zegar, imbryczek i filiżanki. Niezwykłej barwności dodały kostiumy, zaprojektowane i wykonane przez mamy uczennic klasy VII.

Rodzice bardzo aktywnie włączyli się w działalność teatralną. Mogli tutaj realizować swoje pasje oraz spełniać marzenia. Wśród nich znaleźli się rodzice, którzy potrafili zaprezentować swoje ukryte talenty, aby w ten sposób dać radość publiczności. Odnajdywali się podczas dobierania muzyki, przygotowywania choreografii do układu tanecznego, a przede wszystkim nadawali odpowiedni charakter odgrywanym postaciom. Widzowie byli urzeczeni przepiękną scenografią, wykonaną przez nauczycielki wychowania przedszkolnego. Nagrodą za trud i wysiłek włożony w przygotowanie sztuki teatralnej były owacje na stojąco.

W kolejnej części pojawiły się występy młodych talentów. Mażoretki „Siete” zaprezentowały układy taneczne w czterech grupach wiekowych. Na scenie pojawił się występ solowy w autorskim układzie choreogragficznym, przygotowanym przez uczennicę klasy VIa. Ukrytem talentem okazała się uczennica klasy Va, która zaśpiewała dwa utwory. Jedną z piosenek akompaniował na hamonii tata dziewczynki. Publiczność była zachwycona barwą głosu oraz swobodą poruszania się na scenie.

Dodatkowym atutem była możliwość degustacji potraw regionalnych w wykonaniu Koła Gospodyń Wiejskich w Bukowcu. Rada Rodziców przygotowała własne wypieki, które zachwycały podniebienia przybyłych gości.

Podsumowaniem całego festiwalu był występ rodzinnego zespołu muzycznego „Varietre”, który porwał całą publiczność do tańca.

Tegoroczny festiwal nadał świeżości i pozytywnej energii, spełniając co najmniej „siedem życzeń”. Wszyscy rozstali się w niezwykle miłych nastrojach.TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

W styczniu w Naszej szkole odbył się Międzyszkolny Klasowy Turniej Piłki Nożnej

Bezkonkurencyjna okazała się klasa VIII , która wygrała wszystkie mecze w klasach VI - VIII. W klasach młodszych pierwsze miejsce zajęła klasa Vb. Drugie miejsce zajęła klasa VI b oraz klasa Va, na trzecim miejscu uplasowała się klasa VIa oraz klasa IVa .Po zakończeniu rozgrywek zostały wręczone dyplomy dla najlepszych drużyn oraz strzelców, które wręczali: Pan Kamil Muszyński oraz Pani Anna TrubowiczMIĘDZYSZKOLNY KONKURS " MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA"


ETAP POWIATOWY" KONKURS POŻARNICZY"

25 stycznia 2019 r w Urzędzie Miejskim w Rzgowie zostały rozdane nagrody dzieciom, które zajęły wysokie miejsca w konkursie plastycznym "Zapobiegajmy pożarom" - etap powiatowy.

Nagrody przyznano następującym osobom:

I gr wiekowa - przedszkole: Szymon Pyśniak - miejsce I oraz Krzysztof Gąsiorek - miejsce V

II gr wiekowa - SP kl. I-III: Lilly Lipiec - miejsce III

III gr wiekowa - SP kl. IV-VI: Anna Wawrzonowska - miejsce I

IV gr wiekowa - SP kl. VII-VIII i gimnazjum: Julia Mielczarz - miejsce III.

Prace plastyczne nagrodzonych uczniów zostały przekazane do eliminacji wojewódzkich.

GRATULUJEMY!!!!!DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE IIA

Klasa IIa zaprezentowała program artystyczny dla swoich kochanych Dziadków i Babć.

Te wspaniałe chwile wywołały łzy wzruszenia i uśmiechy na twarzach wszystkich oglądających. Aby te radosne chwile, słowa piosenki i piękne wiersze na zawsze zostały w pamięci tych, których tak bardzo kochamy.

W dniu tego wyjątkowego święta wszystkim babciom i dziadkom życzymy sto lat.PODSUMOWANIE PÓŁROCZA

Po informacje dotyczące uczniów wyróżnionych po pierwszym półroczu zapraszamy do zakładki "Nasze osiągnięcia"ŻYWA LEKCJA PRZYRODY" GADY"

11 stycznia 2019r. uczniowie wzięli udział w tzw. „Żywej lekcji przyrody”. Było to „Spotkanie z gadami”, na którym dzieci miały okazję zobaczyć, a nawet i dotknąć żywe węże. Dowiedzieliśmy się wielu różnych i ciekawych informacji na temat życia i zwyczajów różnych odmian gadów.W FABRYCE BOMBEK

Wyjazd kl I a do fabryki bombek w Warszawie " Marry Angel".

W fabryce bombek oglądaliśmy proces produkcyjny bombek szklanych o różnych kształtach, wykonywanych tradycyjnymi metodami. Następnie podziwialiśmy sposoby ozdabiania bombek przez specjalistów, po to, żeby w ostatnim etapie samodzielnie móc ozdobić własna bombkę.MIKOŁAJ W SZKOLE.

"Ding-don ding-don spadł już śnieg

pierwsza gwiazdka z nami jest.

Jest ktoś taki ktoś kto chce

właśnie dziś odwiedzić mnie.

Miły starszy siwy pan

z wielkim workiem przyjdzie sam

i dostaniesz to co chcesz,

dzisiaj jest magiczny dzień"

Tak tak słowa tej piosenki słychać wszędzie i w naszej szkole też dzieci czekały na świętego Mikołaja. Nie zawiódł jak co roku do nas dotarł wraz z swoją zawsze uśmiechniętą Śnieżynką.APEL ŚWIĄTECZNY


RAZEM NA ŚWIĘTA" DAR SERCA"

Akcja DAR SERCA (tzw. SZLACHETNA PACZKA) trwała w naszej szkole od 5 listopada do 10 grudnia 2018 r. W tym czasie zebraliśmy b. dużo różnych artykułów (m.in. słodyczy, artykułów spożywczych, artykułów piśmiennych, środków czystości).

Pomoc otrzymało w tym roku aż 30 dzieci ze ŚWIETLICY ŚRODOWISKOWEJ u OO. Franciszkanów im. Brata Zenona Żebrowskiego przy ul. Krasickiego 2a w Łodzi. Kiedy przywiozłyśmy z p. Renatką Rodak szlachetną paczkę na miejsce, b. serdecznie przywitał nas ksiądz Proboszcz- ojciec Piotr Kleszcz- wraz z dzieciakami. Świetlica jest drugim domem dla tych dzieci. Kiedy usłyszeli, że przywiozłyśmy dla nich paczkę, bardzo się uradowali i chętnie pomogli przetransportować paczki (a było ich 10) z samochodu na świetlicę.

To wszystko nie wydarzyłoby się moi drodzy bez Waszego udziału oraz bez udziału Waszych Rodziców. DARCZYŃCA to ktoś, kto do Paczki wkłada nie tylko konkretną pomoc, ale własne serce. Chciałabym w swoim imieniu, a także w imieniu obdarowanych dzieci oraz ich rodzin serdecznie podziękować wszystkim DARCZYŃCOM – uczniom i przedszkolakom, rodzicom i nauczycielom. Wszystkim, którzy przyczynili się do powstania „szlachetnej paczki”. Szczególne podziękowania kieruję do uczniów klasy IV C oraz pani Ani Trubowicz, która odpowiednio potrafiła zmotywować uczniów oraz rodziców do włączenia się w akcję „Dar serca”. Efekt był niebywały, bo klasa IV C zgromadziła bardzo dużo produktów. Dziękuję pani pedagog Dorotce Federak, która segregowała artykuły, skrupulatnie liczyła oraz sporządziła protokół. Dziękuję również p. Renatce Rodak, która wraz ze mną przetransportowała do Łodzi „szlachetną paczkę”, a właściwie 10 paczek.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w organizację „SZLACHETNEJ PACZKI” dla dzieci z rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Nasza współpraca świetnie się układała, a nagrodą była radość dzieci z otrzymanych prezentów. SZLACHETNA PACZKA przyniosła satysfakcję i radość wszystkim zaangażowanym stronom: zarówno Darczyńcom, Wolontariuszom, jak i samym Obdarowanym. 

Renata SoszkaPODSUMOWANIE AKCJI " LISTOPAD MIESIĄCEM ŻYCZLIWOŚCI"

W dniu 21 grudnia 2018 roku w naszej szkole odbył się apel porządkowy, na którym m.in. podsumowaliśmy „Listopad Miesiącem Życzliwości i Pozdrowień”. Nasze działania trwały od listopada do końca grudnia 2018r. Celem tegorocznej akcji było zwrócenie szczególnej uwagi na kulturę osobistą dzieci oraz okazywany szacunek swoim rówieśnikom jak i pracownikom szkoły. Oceniając zachowania uczniów zawracaliśmy uwagę, aby wszelkie działania przeprowadzone były metodą projektu, zależało nam na praktycznym działaniu. Oddelegowani uczniowie poszczególnych klasy omawiali przeprowadzone przez siebie zadania.

Akcja zakończyła się wręczeniem nagród przez Panią Dyrektor i Panią Wicedyrektor.

Klasy I-III

I miejsce – klasa IIa, IIb

II miejsce – klasa Ia

III miejsce – klasa Ib,III

Klasy IV-VIII

I miejsce – klasa VIb

II miejsce – klasa IVc

III miejsce – klasa IVa, Vb

Uczniowie w/w klas otrzymali ręcznie wykonane, piękne,czerwone, gliniane serca, które zapewne przypominać będą o nieustannym propagowaniu życzliwych zachowań.

Przesłanie akcji jest proste – bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas

z nawiązką!WYCIECZKA DO MUZEUM TRADYCJI NIEPODLEGŁOŚCIOWYCH

Uczniowie klasy VIII uczestniczyli w warsztatach " Deportacja Polaków na Syberię na przestrzeni dziejów". Pracownik muzeum, który był żołnierzem w ciekawy sposób poprzez prezentację multimedialną pokazał losy Polaków skazanych w XIX i XX wieku. Równolegle klasa VII zwiedzała wystawę poświęconą odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 r..JASEŁKA GMINNE

W grudniu 2018 r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia. Zostało ono przygotowane przez uczniów klas II a i II b pod opieką p. Renaty Pabich i p. Marty Walczak.

Przedstawienie ukazało nam piękno Bożego Narodzenia dawniej i dziś, kiedy to my podczas kolacji wigilijnej czytamy fragment Pisma świętego, składamy sobie życzenia oraz jemy świąteczną kolację z Rodziną. Podczas Jasełek śpiewane były kolędy, pastorałki oraz mogliśmy usłyszeć fragment kolędy zagrany przez uczniów klasy I a na flażoletach. Zostali oni przygotowani przez p. Renatę Rodak. W przedstawieniu wzięli udział rodzice naszych drugoklasistów, którzy bardzo aktywnie włączyli się w przygotowanie przedstawienia.

Jasełka została obejrzana przez przybyłych Gości: Wójta Radosława Agaciaka oraz innych Gości z Urzędu Gminy Brójce.Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Zapobiegamy Pożarom"

Po informacje dotyczące uczniów wyróżnionych w konkursie zapraszamy do zakładki "Nasze osiągnięcia"MIKOŁAJKI KLASY IB

W ramach mikołajkowego prezentu uczniowie klasy IB spędzili wspaniały dzień w sali zabaw zabawapark, gdzie mieli okazję zintegrować się podczas wspólnej zabawy na trampolinach oraz spróbować swoich siły w mini parku linowym.

Aby nie opaść z sił skorzystaliśmy z warsztatów robienia pizzy, podczas których pizzerman opowiadał nam o swoim zawodzie. Każdy w profesjonalnym stroju z przyjemnością skonsumował własnoręcznie wykonana pizzę.

Dziękujemy św. MikołajuProjekt "Akademia Młodego Odkrywcy"

18 uczniów z klas VI wzięło udział w projekcie "Akademia Młodego Odkrywcy". Zajęcia odbywały się w Centrum Symulacji Medycznych. Dzieci niczym studenci otrzymały indeksy, w których podpisywali się wszyscy prowadzący zajęcia. Szóstoklasiści uczestniczyli w warsztatach z szycia chirurgicznego, rozwijając w ten sposób zdolności manualne oraz ćwicząc cierpliwość i precyzję. Uczestniczyli w zajęciach inteligencji emocjonalnej. Uczyli się wykorzystywać tę inteligencję w przyswajaniu nowych pojęć. Rozpoznawali własne emocje. Były także ćwiczenia wykorzystywania emocji w działaniu. Jednak najbardziej podobały się zajęcia z ratownikami. Dzieci prowadziły resuscytację krążeniowo - oddechową, uczyły się tamować krwawienie, a także unieruchamiać złamaną kończynę. Uczniowie poznali wyposażenie karetki. Podczas wycieczki szóstoklasiści poznali zawód lekarza oraz ratownika medycznego. Kto wie... Być może któryś z uczniów w przyszłości zasili szeregi służby zdrowia... Nasi uczniowie poszerzyli swoje grono kolegów i koleżanek; zintegrowali się z dziećmi ze szkoły w Kurowicach. Było to niezwykle miłe spotkanie z nauką na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI SPOŁECZNOŚCI KOLEJARSKIEJ

W ramach doradztwa zawodowego uczniowie klasy VIII spotkali się z pracownikiem Technikum Kolejarskiego, który zachęcał do podjęcia edukacji w tej szkole. Pracę można znaleźć zaraz po zakończeniu szkoły. Głównie kształcą się tutaj maszyniści ale także informatycy, a kobiety mogą odnaleźć się w reklamie.Amatorski Teatr Rodziców i Pracowników naszej szkoły GWIAZDOZBIÓR

W poniedziałek Amatorski Teatr Gwiazdozbiór przedstawił wszystkim uczniom i przedszkolakom bajkę pt. "Piękna i Bestia". Tego dnia również gościliśmy uczniów sąsiednich szkół. Spektakl został przygotowany z okazji mikołajek. Aktorzy opowiedzieli historię księcia, który nie szanował innych i spotkała go za to kara, jego los mogła odmienić tylko prawdziwa miłość. Była to dodatkowo wyjątkowa lekcja życzliwości na podsumowanie szkolnej akcji "listopada miesiąca życzliwości". Dzieciom bardzo podobał się występ. Nagrodzili artystów brawami na stojąco.

Gratulujemy artystom zdolności teatralnych, choreograficznych, technicznych, plastycznych, krawieckich ... oczywiście zazdrościmy tych wszystkich umiejętności, a przede wszystkim dystansu do własnej osoby.

BRAWO!!!SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANEM PAWŁEM WAKUŁĄ.

29 listopada odbyło się spotkanie z pisarzem panem Pawłem Wakułą. Autor z pasją opowiadał o swojej pracy, zachęcał wszystkich uczniów do czytania książek. Podczas spotkania p. Wakuła rysował na tablicy ilustracje, przedstawiające dzieje bohaterów jego powieści. Przy tym było wiele śmiechu, gdyż każda praca została opatrzona zabawnym komentarzem. Podczas lekcji uczniowie dopytywali o szczegóły związane z już przeczytanymi powieściami. Dzieci były zachwycone spotkaniem z pisarzem.POKAZ SZTUKI CYRKOWEJ

Smutne listopadowe popołudnie uczniom klas młodszych rozweselili goście prezentujący pokaz sztuki cyrkowej. Powitali nas sympatyczną piosenką , potem zobaczyliśmy taniec ogromnego ślimaka.

Natomiast tancerka zaprezentowała uczniom wyjątkowy taniec nie z jednym hula-hoop lecz siedmioma. Uczniowie naszej szkoły nie bali się wyzwania i chętnie stanęli do konkurencji z hula- hoop.ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI I RZECZY DLA ZWIERZĄT

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w naszą akcję ZBIÓRKI RZECZY I ŻYWNOŚCI na rzecz zwierząt z łódzkiego schroniska.

Akcja w została przeprowadzona w dniach 04-26 października 2018 roku na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego oraz Świetlicy Środowiskowej w Bukowcu, a także w Urzędzie Gminy Brójce. Dzięki bezinteresownej pomocy uczniów i mieszkańców gminy zebrano blisko 500 kg suchej karmy, 100 puszek z żywnością, koce, dywany, kapy, posłania, a nawet nową budę dla psa! Akcja jest bardzo ważną formą wsparcia dla biednych czworonożnych przyjaciół, dzięki której mogą one godnie przetrwać nadchodzącą zimę.

Wasza pomoc była tak ogromna, że udało nam się wspomóc również schronisko w Tomaszowie Mazowieckim.

Szczególne słowa uznania i wdzięczności za umożliwienie przeprowadzenia akcji kierujemy do

Pani Dyrektor Aldony Korzeniowskiej.

Dziękujemy również naszym rodzicom za pomoc w transporcie darów do obu schronisk.

Dzięki Wam przekonaliśmy się, że istnieją jeszcze życzliwi ludzie o wielkich sercach, którym los zwierząt nie jest obojętny.

Szczęśliwe psiaki i koty długo nie zapomną Waszych dobrych

i wielkich serc.

W ich imieniu serdecznie dziękujemy!

KLASA IV BKLASY PIERWSZE ZWIEDZAJĄ TEATR

Ponury listopadowy wtorek klasy Ia i Ib spędziły zwiedzając zakamarki Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka, który działa w Łodzi od 1949 r.

Po raz pierwszy wchodziliśmy do teatru nie głównym wejściem ale drzwiami z napisem " Tylko dla personelu". Uczniowie już teraz wiedzą ,że teatr to wielka maszyna, w której nie tylko pracują aktorzy, ale jest też rekwizytor, garderobiana, główny konstruktor, asystent scenograf, akustycy, oświetleniowcy, księgowość, kasjerka, bileterki, inspicjent, koordynator pracy artystycznej, kierownik muzyczny, portier.

Mieliśmy okazję zajrzeć za kulisy, ale i wejść pod scenę.

Na koniec choć przez chwilę mogliśmy poczuć się jak prawdziwi aktorzy, stojąc na scenie.

Bardzo zmęczeni swoją pierwsza szkolną wycieczka wszyscy szczęśliwie z uśmiechami na twarzy wróciliśmy do szkoły.Apel z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Apel rozpoczął się odśpiewaniem 4-zwrotkowego hymnu państwowego przez szkolną i przedszkolną społeczność, dokładnie o godz.11:11. Tym samym dołączyliśmy

do szkół w całej Polsce, które wzięły udział w akcji ”Rekord dla Niepodległej”.

Następnie uczniowie obejrzeli widowisko historyczno-artystyczne

pt. ”Pociąg do wolności”. Przewodnikami po historii byli uczniowie klasy 5. w roli kolejarzy.: W. Niedośpiał, B. Tylki, F. Koronkiewicz i S. Ulański.

Teksty historyczne przeplatane były wierszami, tańcem i patriotycznymi pieśniami takim jak: Warszawianka, Rota, Marsz I Brygady.

W poetycki nastrój wprowadzili nas uczniowie: Maja Górniak i jej brat Filip, Amelia Comporek, Nelly Szczepaniak, Jagoda i Maciej Łoszewscy, z przedszkola Zuzanna Filip i Dorian Warych z grupy Pszczółki.

Niesamowity był występ taneczny uczennic klasy 7., które bardzo sugestywnie przedstawiły upadek Rzeczpospolitej - rozszarpanie przez 3 czarne orły, symbolizujące państwa zaborcze.

Były to: M.Zach - Polska, R. Juszczak, H. Guzenda, K. Mariasik ,J. Mielczarz, M. Misio, M. Michałus.

Uczniowie zobaczyli w oryginalnym stroju postać Józefa Piłsudskiego, w którego wcielił się mieszkaniec Bukowca i aktor teatru “Gwiazdozbiór” -p. K. Heleniak

Bardzo spodobał się również taniec J. Zięby i S. Ulańskiego do pieśni ”Jeszcze jeden mazur dzisiaj”.

Całość wzbogacona była przez wyświetlanie obrazów i starych fotografii. Pozostali aktorzy to-powstaniec J. Kalinowski, legionista - Igor Banach, gazeciarz - F. Kozuń.

Na zakończenie uroczystości ucz. kl. 5 Julia Zięba wraz z p. R. Rodak zaśpiewały piosenkę “Ja to mam szczęście”.

Pani Dyrektor podziękowała nauczycielom:

za scenariusz i reżyserię - p. Ilonie Czaplińskiej i p. Renacie Rodak

za oprawę muzyczno - informatyczną - p. J. Kalinowskiej

za przygotowanie grupy tanecznej - p. A. Trubowicz i R. Pabich

za dekoracje - p. M. Idrian-Szczepanik, N. Miśkiewicz, p. A. Krawiec, p. J. Kmiecik

za obsługę sprzętu - p. K. Muszyńskiemu.ŚNIADANIE DAJE MOC

Śladem lat ubiegłych uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskim programie Śniadanie Daje Moc organizowanego przez Partnerstwo dla Zdrowia. 8 listopada 2018 r. uczniowie najpierw przygotowali, a potem wspólnie spożywali drugie śniadanie. W przygotowaniach ochoczo wsparli nas rodzice uczniów. Dzięki nim na naszych szkolnych „stolikach śniadaniowych” znalazły się kolorowe kanapki, świeże soki, sałatki i inne niesamowicie zachęcające przekąski.Bieg dla Niepodległej

Nasi uczniowie wzięli udział w Biegu dla Niepodległej.

Na lekcjach wychowania fizycznego, każdy uczeń biegł określony dystans.

Przebiegnięte metry i kilometry dały sumę 100 km. W ten sposób chcieliśmy uczcić 100 - lecie odzyskania Niepodległości przez PolskęWycieczka klasy V b do Muzeum Tradycji Niepodległościowych

5 listopada odbyła się wycieczka do Muzeum Tradycji Niepodległościowych, ul. Gdańska 13 w Łodzi.

Uczniowie dowiedzieli się, że w tym budynku było carskie więzienie w okresie zaborów. W 1900 r. więziono tu Józefa Piłsudskiego za antyrosyjską działalność.

Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną przedstawioną przez 2. członków grupy rekonstrukcyjnej na temat czynu zbrojnego różnych, polskich oddziałów po obu stronach frontu, w czasie I wojny światowej. Dzieci mogły przymierzyć hełmy niemieckie, angielskie, obejrzały mundury i wyposażenie żołnierza z I wojny np. manierkę, tornister niemiecki. Uczniowie zadawali wiele pytań, widać było zainteresowanie szczególnie wśród chłopców.

. Organizatorka wycieczki -Ilona CzaplińskaPrelekcja dot. historii UE_ pracownik Parlamentu Europejskiego w Brukseli

Uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w prelekcji nt. Unii Europejskiej.

Nasz gość- p. Bogusław Biniek jest tłumaczem w Brukseli, często przebywa w gmachu Unii Europejskiej i spotyka się z wieloma politykami europejskimi.

Uczniowie mogli zweryfikować swoją wiedzę dotyczącą symboli unii, jakie były jej początki, które państwa należą do struktur Unii Europejskiej. Gość polecił nam korzystanie

ze strony internetowej http://europa.eu//teachres-comer/home.pl

Uczniowie poczęstowani zostali belgijskimi czekoladkami.

Zajęcia wzbudziły zaciekawienie uczniów i poszerzyły ich wiedzę o Unii Europejskiej.

Ilona CzaplińskaPODSUMOWANIE AKCJI WAŻENIA TORNISTRÓW

31 października 2018 roku na apelu porządkowym Pani Dyrektor Aldona Korzeniowska podsumowała Ogólnopolski Dzień Tornistra, rozpoczynający się projektem Miesiąc Ważenia Tornistrów. Przypomniała wszystkim o przeprowadzonych w naszej szkole działaniach dotyczących akcji edukacyjnej pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Podejmując ten szczególnie ważny temat dotyczący zdrowia naszych uczniów, wychowawcy poszczególnych klas ważyli dzieciom plecaki oraz przeprowadzali pogadanki dotyczące odpowiedniego pakowania tornistrów. Podczas godzin wychowawczych mówiono o kształtowaniu właściwej sylwetki ciała i organizowaniu prawidłowego stanowiska pracy, zarówno w szkole, jak i w domu. Wychowawcy poruszali niezwykle ważny aspekt wyboru przedmiotów i akcesoriów przynoszonych przez uczniów do szkoły. Nauczyciele przypominali, że w klasach do dyspozycji są szafki, w których można zostawić podręczniki i dzięki temu zmniejszyć wagę swojego plecaka. W domu starsi uczniowie mogą korzystać z e podręczników. Dla uczniów i rodziców zostały przygotowane tablice informacyjne, a podczas zajęć świetlicowych dzieci wykonały piękne prace plastyczne i hasła promujące noszenie lekkich plecaków. Na sali gimnastycznej odbyła się prelekcja z zaproszonym gościem Panią Barbarą Kołodziejską - fizjoterapeutką, dotycząca odpowiedniej postawy ciała, połączona z praktycznymi ćwiczeniami korygującymi wady postawy. Ten niezwykle ważny temat spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów, a początek roku szkolnego 2018/2019 rozpoczął się akcją edukacyjno-profilaktyczną tak, by ogromny zapał do nauki nie opadł pod ciężarem zbyt ciężkich tornistrów…

Podczas apelu uczennica klasy IV odczytała wiersz pt. "Tornister Jasia", autorstwa Pani Moniki Dzierbickiej – wychowawczyni punktu przedszkolnego.

„Tornister Jasia”

Jaś się wieczorem do szkoły szykuje.

Wszystko, co trzeba do plecaka pakuje.

Spakował kanapki, soku dwie butelki,

piłkę na przerwę …o, jeszcze żelki!

Wziął album z Biedry, ten z naklejkami

(może się powymienia z chłopakami).

Ola wzięła całą torbę kosmetyków.

Marek resoraków nosi dziś bez liku.

Gdy książkę na matmie wyjąć trzeba było ,

Nikt książki nie miał…, bo się nie zmieściło.

W plecakach rzeczy jest cała masa.

A potem garbi się cała klasa!

Plecaki markowe, z certyfikatami

Całe aż gną się pod ciężarami.

Tak być nie może Drogie Dzieciaki:

Natychmiast zważcie swoje plecaki!!

Niech wie, kto plecaka nieść rady nie daje:

Co niepotrzebne w domu zostaje.Wycieczka kl. VI-VII

24-26 października uczniowie z klasy VI a, VI b i VII pojechali na wycieczkę trzydniową. Pierwszego dnia odwiedziliśmy Wrocław i Kłodzko. Przewodnik opowiadał bardzo ciekawie o wszystkich miejscach odwiedzanych. Drugiego dnia byliśmy w stolicy Czech - Pradze, która okazała się bardzo urokliwym miastem z bardzo zróżnicowanymi i pięknymi zabytkami, choć nowoczesności też nie brakowało, odnaleźliśmy nawet ulicę w stylu - Mediolan. Ostatniego dnia zwiedzaliśmy Skalne Miasto w Czechach. Widoki zapierały dech w piersiach.Wycieczka klasy III

17 października byliśmy na szkolnej wycieczce w Toruniu. Pierwszym punktem programu były warsztaty w piernikarni „Toruńskich Partaczy”. Wytwarzaliśmy tam ozdobne pierniki z przyprawami korzennymi. Następnie zjedliśmy pyszny obiad w restauracji „Osetia”.

Po obiedzie czekała na nas pani przewodnik, z którą spacerowaliśmy po Starym Mieście Torunia. Zwiedziliśmy wiele ciekawych zabytków. Między innymi Krzywą Wieżę, Bramę Klasztorną, pomnik Mikołaja Kopernika, fontannę flisak, katedrę św. Jana z zegarem flisaczym, pręgierz osiołek, Ratusz Staromiejski. Pod koniec naszej wyprawy zwiedziliśmy Dom Mikołaja Kopernika, który wywarł na nas największe wrażenie. Przed odjazdem kupiliśmy pamiątki i toruńskie pierniczki. Wróciliśmy do domu zmęczeni, ale zadowoleni.Dzień Edukacji Narodowej

12 października odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pani Dyrektor Aldona Korzeniowska podziękowała wszystkim swoim pracownikom za dobrą współpracę i zaangażowanie wkładane w wykonywaną pracę oraz wyrozumiałość i cierpliwość w stosunku do uczniów. Dzień 14 października jest we współczesnej Polsce obchodzony jako dzień upamiętniający dokonania Komisji Edukacji Narodowej, to czas, w którym nauczyciele oraz wszyscy pracownicy szkoły otrzymują nagrody i wyróżnienia.

Następnie odbyła się część artystyczna, przygotowana przez opiekunkę samorządu uczniowskiego panią Annę Trubowicz. Uczniowie zaprezentowali skecz - "okiem ucznia - dzień w szkole". Odbył się również pokaz mody dla nauczycieli poszczególnych przedmiotów. Tego dnia doceniono wkład pracy nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. Wszyscy miło świętowali DEN.Ślubowanie klas I

Tradycyjnie, jak co roku, w październiku odbyło się ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. W tym roku odbyło się pod hasłem" To nie magia, to nie czarowanie - dziś pierwszej klasy jest ślubowanie". Uczniowie przenieśli widzów w magiczny podróż po krainach wiedzy. W rolę dobrej i złej wróżki wcieliły się wychowawczynie: Renata Rodak i Alicja Adamiak. Następne uczniowie przysięgali na sztandar szkoły. Po chwili odbyła się ceremonia pasowania ołówkiem, po której oficjalnie pierwszoklasiści zostali przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. To niezwykłe wydarzenie zakończyło się słodkim poczęstunkiem z przepysznymi tortami upieczonymi przez Mamy. Na pierwszoklasistów czekała wspaniała niespodzianka - żółw, który stanie się towarzyszem szkolnej przygody! Drodzy Pierwszoklasiści, życzymy Wam wielu sukcesów w nauce i powodów do radości!"Bezpieczna jesień"

10 października uczniowie klas IV-VIII spotkali się z p. Ewą Gładysz Wicestarostą Powiatu Łódzkiego Wschodniego oraz dzielnicowym sierż. sztab. Rajmundem Miernikiem. Spotkanie było realizowane pod hasłem "Bezpieczna jesień", goście zwrócili uwagę na bezpieczeństwo podczas przemieszczania się po drogach, szczególnie w okresie jesiennym, kiedy warunki atmosferyczne bywają niekorzystne. Wszyscy wspólnie stwierdziliśmy, że najważniejsza dla naszego bezpieczeństwa jest widoczność. Aby mieć pewność, że uczniowie naszej szkoły są "widoczni", pani Wicestarosta rozdała wszystkim elementy odblaskowe, m.in. kamizelki, czapki, światełka rowerowe oraz odblaski.Ogólnopolskie Warsztaty „Ostaszków - Kalinin - Miednoje”

W naszej szkole odbyło się spotkanie z Przedstawicielem Stowarzyszenia Rodzin Policjantów, który opowiadał o przedwojennym "Etosie Pracy Policjanta". Zwrócił uwagę na to, że ten zawód cieszył się dużym szacunkiem wśród obywateli. Przytoczył też kilka ciekawych faktów, np. policjant przed wojną nigdzie nie przebywał bez munduru, również w sklepie czy po pracy. Kobieta policjantka musiała podpisać zobowiązanie, iż przez 10 lat od rozpoczęcia służby nie wyjdzie za mąż.

Nasz Gość podkreślił fakt, że policjanci podczas II wojny światowej byli przetrzymywani w obozach zagłady, a zbrodnia ta mieści się w pojęciu "zbrodnia katyńskiej".WARSZTATY DOT. PROFILAKTYKI WAD POSTAWY

2 października w naszej szkole odbyły się warsztaty z okazji Miesiąca Ważenia Tornistrów. Poprowadziła je fizjoterapeutka p. Barbara Kołodziejska. Pokazała nam budowę naszego kręgosłupa, który jest podporą całego ciała. Wytłumaczyła, dlaczego tak ważne jest, aby dobrze dobrać tornister i co powinien zawierać, by nie deformować nam kręgosłupa. Wszystkie dzieci uczestniczyły również w ćwiczeniach, które pomagają wzmocnić nasze mięśnie odpowiedzialne za dźwiganie plecaka. Fizjoterapeutka opowiadała o wadach postawy, które powstają w skutek złego noszenia tornistrów. Była to bardzo ciekawa i pouczająca lekcja dla wszystkich.MIESIĄC WAŻENIA TORNISTRÓW

Nasz szkoła wzięła udział w projekcie pn. „Miesiąc Ważenia Tornistrów. Od początku roku szkolnego przekazujemy dzieciom i rodzicom informacje dotyczące zawartości oraz dopuszczalnego ciężaru tornistrów. 1 października 2018r. uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Dzień Tornistrów”. Tego dnia uczniowie mieli zważone plecaki. Nauczyciele przeprowadzili pogadankę dotyczącą pakowania tornistrów: wyborze przedmiotów i akcesoriów, zabieranych przez dzieci do szkoły. Na lekcji matematyki uczniowie przypomnieli sobie obliczenia procentowe i przeliczali dopuszczalne wagi plecaków do swojej wagi. Podczas zajęć świetlicowych podjęto profilaktykę w zakresie odciążania plecaków ucznia, a efektem tych działań są prace plastyczne, zamieszczona na tablicy korkowej.

W ramach ogólnopolskiej akcji Pani pedagog przygotowała tablice informacyjne dla uczniów i rodziców. Zostały umieszczone przed gabinetem pedagoga oraz w wejściu głównym szkoły. Wszelkie działania są prowadzone w trosce o zdrowie naszych uczniów.ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA

28 października obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy dzień Jabłka.

Ten owoc ma wiele zalet. Po pierwsze jabłka pochodzą z Polski, po drugie są tanie, po trzecie są pyszne, po czwarte są baaardzo zdrowe! W tym dniu każde dziecko mogło poczęstować się owocami przyniesionymi prosto z sadu,oraz dowiedzieć się jakie wartości ile witamin posiadają te owoce.Europejski Tydzień Sportu

W dniach 23 – 30 września 2018 r. po raz czwarty we wszystkich państwach Unii Europejskiej obchodzony jest Europejski Tydzień Sportu (ETS), koordynowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji. Europejski Tydzień Sportu ma na celu promocję sportu i aktywności fizycznej oraz pogłębianie wiedzy na temat ich licznych korzyści.

Nasza szkoła pierwszy raz wzięła udział w tym przedsięwzięciu. Uczniowie klas I-III z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w rozgrzewce sportowej, poprowadzonej przez uczniów klasy VIb. Dzieci wyjaśniły, dlaczego tak ważna jest rozgrzewka przed wysiłkiem oraz dlaczego warto codziennie poświęcić czas na gimnastykę swojego ciała.

Uczniowie klas starszych wzięli udział w Teście Coopera. Każdy mógł sprawdzić swoją wytrzymałość. Najlepszym zawodnikiem okazał się Rafał z klasy VIII, który przez 12 minut przebiegł 2600m, zaraz za nim uplasowała się Agnieszka z klasy VII, która przebiegła 2560m.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!!!Wrzesień miesiącem pamięci Narodowej...

Wrzesień - miesiąc pamięci narodowej, który zapisał się w historii Polski wyjątkowo boleśnie. To okres obfitujący w tragiczne - szczególnie dla nas, rodaków - rocznice i wydarzenia. Uczniowie klasy IV c upamiętnili wrześniowe wydarzenia zapaleniem zniczy oraz złożeniem wieńca na Grobie Nieznanego Żołnierza w Kurowicach.Udział w akcji "Sprzątanie świata"

Jak co roku i tym razem nasza szkoła brała udział w Akcji Sprzątanie Świata – Polska. W tym roku odbyła się pod hasłem „Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”. Podczas apelu uczniowie klasy VI b zapoznali kolegów z historią akcji. Klasy I-IV przygotowały plakaty z hasłami dotyczącymi segregacji i wyjaśniły ich znaczenie. Następnie uczniowie zbierali śmieci, wysypane na chustę animacyjną symbolizującą jako naszą planetę. Musieli je odpowiednio posegregować. W nagrodę za pięknie wysprzątaną "Ziemię" otrzymali cukierki. Aby zachęcić uczniów do segregacji, wszystkie klasy brały udział w konkursie na najciekawsze pudełko do zbiórki makulatury. Jury miało nie lada problem z wyłonieniem najlepszych, ponieważ wszystkie klasy wykazały się ogromną kreatywnością. I m-ce zajęła klasa VI a, II m-ce klasa VI b, III m-ce klasa VII, były również dwa wyróżnienia dla klas Ia i Ib oraz klasy IV c. Klasy zwycięskie otrzymały od pani Dyrektor rośliny do pielęgnacji w klasie. Wszyscy uczniowie szkoły za zaangażowanie dostali jabłko, które podarowała szkole rodzina Chrzanowskich, którym bardzo serdecznie dziękujemy za dar. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dbania o naszą planetę, między innymi poprzez segregację. Na uwieńczenie tej jubileuszowej - 25 akcji uczniowie klasy VI b wraz z wychowawcą wsadzili 25 kasztanów, żywiąc nadzieję, że jako dziadkowie pochwalą się drzewem swoim wnukom.Bezpieczna droga do szkoły

W dniu 17 września 2018 roku uczniowie klas I-VIII oraz przedszkolaki uczestniczyli w spotkaniu z pracownikami Policji - st. post. E. Redzisz, asp. J. Sawickim oraz dzielnicowym sierż. sztab. R. Miernikiem.

Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, na co należy zwrócić szczególną uwagę w czasie przechodzenia przez jezdnię, a także w miejscu, gdzie obowiązuje sygnalizacja świetlna i tam, gdzie jej nie ma. Mówili o zasadach obowiązujących podczas przewożenia dzieci samochodem. Zwracali uwagę na to, jak należy zachować się jeżdżąc rowerem. Zachęcali do noszenia kasków oraz wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. Przestrzegali przed kontaktem z osobami nieznajomymi, a także omówili to, w jaki sposób należy się zachować wobec obcych zwierząt, spotkanych na drodze. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Zadawały pytania i chętnie dzieliły się swoim doświadczeniami.

Takie spotkania odbywają się w naszej placówce od wielu lat i przynoszą oczekiwane efekty. Mamy nadzieję, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowania w praktyce.ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Czas wakacji odszedł w zapomnienie- wszyscy uśmiechnięci i wypoczęci wróciliśmy do szkoły. Pani Dyrektor Aldona Korzeniowska opowiedziała o nadchodzących zmianach, które przyniesie nam rok szkolny. Mamy 2 oddziały przedszkolne i 3 punkty przedszkolne. Natomiast w szkole dwie klasy I, dwie II, jedna III, trzy IV, dwie V, dwie VI i jedną VII i najstarsza VIII. Następnie zostali przedstawienie nauczyciele, a w tym roku jest ich szczególnie dużo. Pani Dyrektor wszystkim życzyła siły do pracy i samych sukcesów.

Marzec
9
Wtorek
Franciszka, Katarzyna, Dominik


Szkoła realizuje projekty:
  1. "Wsparcie przyszkolnych oddziałów przedszkolnych w Gminie Brójce"
  2. "Widzę, słyszę, doświadczam w mojej nowej ekopracowni"
  3. "Edukacyjne Wrota Regionu"
© piotr.z.bukowca