Zespół Szkolno - Przedszkolny w Bukowcu
ul. Szkolna 3, 95-006 Bukowiec gm. Brójce
tel./faks: 42 2279888
e-mail: sekretariat@spbukowiec.pl
BIP: spbukowiec.biposwiata.pl
Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika
w Bukowcu
AktualnościGodziny pracyRegulaminKonkursy

Witam serdecznie w roku szkolnym 2020/21.

Zapraszam do biblioteki szkolnej!

 

 

"KSIĄŻKA TO NIEROZDZIELNY

TOWARZYSZ, PRZYJACIEL

BEZ INTERESU, DOMOWNIK BEZ NAPRZYKRZANIA"

                                                                                                                                                              IGNACY KRASICKIMIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH


      Nasza bblioteka po raz pierwszy w tym roku, włącza się w obchody Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych. To październikowe święto, ustanowione przez Mięzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (ang. International Association of School Librarianship) w 1999 roku, obchodzone było przez jeden dzień, a od 2008 roku - przez cały październik. Święto ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. 


      W ramach  obchodów MMBS zapraszam uczniów do aktywnego uczestnictwa w akcjach organizowanych przez nauczyciela-bibliotekarza i do odwiedzania biblioteki, zapoznania się z nowościami wydawniczymi oraz do korzystania ze zbiorów.  

     W październiku zaczęliśmy akcję "Przerwa na czytanie".

Co środę podczas 3 przerwy w bibliotece, uczennica ze sterszej klasy czyta głośno dla młodszych dzieci. 

                                                                   Zapraszam!    Trwa ogólnopolska akcja "Cała Polska czyta dzieciom".

W związku z tym zaproszeni Rodzice oraz Nauczyciele będą czytali

29 października 2019 r. uczniom klas I-III wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Natomiast uczniowie klas IV-VI wysłuchają fragmenty książki pt. "Nowe przygody Mikołajka".


Zapraszam uczniów wraz z wychowawcami!


 

 

     Akcja "Czytamy przedszkolakom"już się zaczęła.W każdy piątek dzieci ze szkoły, podczas świetlicy idą z ciekawą książką do przedszkolaków. Czytanie rozpoczęły dziewczynki z klasy 7 a. Zapraszam chętnych uczniów do tej akcji, proszę  zgłaszać się do biblioteki szkolnej.


 

    Przypominam wszystkim uczniom klas II-VIII, że biorą udział

w konkursie inywidualnym na "Najlepszego czytelnika w szkole". Natomiast klasy rywalizują o tytuł "Zaczytanej klasy".    Oprócz tego ogłaszam na szkolnej gazetce przy bibliotece najlepszych czytelników miesiąca. Pamiętajcie moi czytelnicy należy przeczytać przynajmniej 4 książki miesięcznie, aby zaliczać się do grona najlepszych.    

     W roku szkolnym 2016/17 realizowaliśmy projekt czytelniczy

w ramach "Narodowego  Programu Rozwoju  Czytelnictwa".

W związku z tym otrzymaliśmy 12.000 zł (+3tys. wkład własny) na zakup nowości czytelniczych dla naszych uczniów! Wykaz książek znajduje się w ogłoszeniach na Librusie szkolnym.

 


    W ramach projektu czytelniczego "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" nasi uczniowie pod opieką nauczycieli w różnej formie zaprezentowali swoje prace związane z nowozakupionymi książkami  do szkolnej biblioteki. Wykonali własne książeczki na podstawie przeczytanego tekstu, gry planszowe, plakaty, postacie

z plasteliny i innych materiałów. Wszystkie prace wystawione były na szkolnym korytarzu.


AKCJA "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"


Ogólnopolska kampania "Cała Polska czyta dzieciom" zachęca rodziców, wychowawców i innych dorosłych, do codziennego, co najmniej 20 minutowego czytania dzieciom. Jednocześnie, fundacja przypomina o potrzebie kontrolowania ilości i jakości programów telewizyjnych oraz gier komputeroeych, które w życiu przeciętnego współczesnego dziecka zajmują więcej czasu niż szkoła. 20 minut dziennie. Codziennie! - jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość. Codzienne głośne czytanie przez dorosłego jest niezwykle skutecznym sposobem zbudowania bogatego zasobu słów. Czytanie dziecku to także najskuteczniejszy sposób wychowania człowieka z wyobraźnią, samodzielnie myślącego i mądrego, który będzie umiał radzić sobie ze zmianami w życiu. 


Jeśli chcemy, by dzieci wyrosły na wykształconych, kulturalnych, mądrych i dobrych ludzi wychowujmy je w miłości do książek, codziennie czytając im dla przyjemności

w domu,w przedszkolu i w szkole.


Nasza szkoła również włączyła się do propagowania ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom" w dniu 29 października 2019 r. W tym dniu zaproszeni goście czytali głośno wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima dla uczniów klas I-III oraz fragmenty  "Najnowszych przygód Mikołajka" dla uczniów klas IV-VI. Wśród gości obecni byli: p. wójt Radosław Agaciak, p. Dominika Gorzkiewicz (bibliotekarz Publicznej Biblioteki w Brójcach), p. Magdalena Comporek (radna, a zarazem rodzic) oraz nauczyciele - wicedyrektor Celestyna Płuciennik, p. Renata Rodak, p. Alicja Adamiak, p. Ilona Czaplińska, p. Jarosław Korzeniowski. Akcja wypadła bardzo efektownie dzięki zaproszonym gościom, którzy po mistrzowsku czytali wiersze oraz wybrane fragmenty lektury. Głośne czytanie przez dorosłych wzbudziło wiele pozytywnych wrażeń i emocji wśród słuchających. Wszystkim bardzo dziękuję za wsparcie i udział w tej akcji.PASOWANIE NA CZYTELNIKA


20 lutego 2020 r. odbyła się uroczystość "Pasowania na czytelnika".

W tym roku uczennice z klasy 7a i 7b: Jagoda Łoszewska, Magdalena Owczarek, Nelly Szczepaniak, Maja Górniak, Amelia Comporek przygotowały dla naszych pierwszoklasistów przedstawienie pt. "Kubuś Puchatek i jego niesamowite przygody". Występ nagrodzono gromkimi brawami. Następnie uczennice z klasy 5b: Nadia Adamus, Lena Jankowska, Zuzia Janiak, Gabrrysia Pietrzak wcieliły się w postacie z bajek i poprowadziły część oficjalną uroczystości. Dziewczynki w kostiumach Czerwonego Kapturka, Calineczki, Kota w butach, Sierotki Marysi zadawały pierwszakom zagadki dotyczące biblioteki, książek, a także sprawdziły wiedzę ze świata bajek. Na scenie pojawiły się też: Królowa Książek (Małgosia Kolczyńska) oraz Księga (Julia Tybulczuk), które przedstawiły prośby książek. Dzieci wspaniale odpowiadały na pytania. Następnie bibliotekarka uroczyście pasowała każdego ucznia z klasy 1a oraz 1b na czytelnika biblioteki szkolnej, a pani Dyrektor Aldona Korzeniowska wręczyła pamiątkowe dyplomy. Uczniowie klas pierwszych otrzymali od starszych kolegów zakładki do książek.

 


 

 

 

                                                                                              

Marzec
9
Wtorek
Franciszka, Katarzyna, Dominik


Szkoła realizuje projekty:
  1. "Wsparcie przyszkolnych oddziałów przedszkolnych w Gminie Brójce"
  2. "Widzę, słyszę, doświadczam w mojej nowej ekopracowni"
  3. "Edukacyjne Wrota Regionu"
© piotr.z.bukowca