Zespół Szkolno - Przedszkolny w Bukowcu
ul. Szkolna 3, 95-006 Bukowiec gm. Brójce
tel./faks: 42 2279888
e-mail: sekretariat@spbukowiec.pl
BIP: spbukowiec.biposwiata.pl
Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika
w Bukowcu
AktualnościGodziny pracyRegulaminKonkursy

Witam serdecznie w roku szkolnym 2018/19

Zapraszam do biblioteki szkolnej

 

 

"KSIĄŻKA TO NIEROZDZIELNY

TOWARZYSZ, PRZYJACIEL

BEZ INTERESU, DOMOWNIK BEZ NAPRZYKRZANIA"

                                                                                                                                                              IGNACY KRASICKI


W październiku zaczęliśmy akcję"Przerwa na czytanie".

Co środę podczas 3 .przerwy, w bibliotece, uczennica ze sterszej klasy czyta głośno dla młodszych dzieci .Obecnie czyta  wiersze Jana Brzechwy  ucz.klasy6a Maja Górniak.

                                                                   Zapraszam.
     Akcja "'Czytamy przedszkolakom"już się zaczęła.W każdy poniedziałek dzieci ze szkoły ,podczas świetlicy, idą z ciekawą książką

do przedszkolaków.Czytanie rozpoczęły dziewczynki z klasy 3b. Zapraszam chętnych do tej akcji,proszę  zgłaszać się do biblioteki szkolnej.    Przerwa na czytanie" co czwartek na 2. przerwie w bibliotece

czytamy książkę Ł.Wierzbickiego pt."Dziadek i niedźwiadek"
Zapraszam.    Przypominam wszystkim uczniom klas II-VII,że biorą udział w konkursie inywidualnym na Najlepszego czytelnika w szkole .Natomiast klasy rywalizują o tytuł "Zaczytanej klasy".    Oprócz tego ogłaszam na szkolnej gazetce przy bibliotece najlepszych czytelników miesiąca.Pamiętajcie moi czytelnicy przeczytać przynajmniej

4 książki miesięcznie ,aby zaliczać się do grona najlepszych.     27 listopada gościłam w bibliotece przedszkolaków z okazji Światowego Dnia Misia.Uczennice z klasy 3b:  Lena Jankowska,Nadia Adamus i Małgosia Kolczyńska przygotowały pod moim kierunkiem inscenizację o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach.Dzieci również wysłuchały piosenki "Kilku kumpli weź".Chętni uczniowie naśladowały taniec dziewczynek do muzyki.

Przedszkolaki obejrzały książeczki o misiach.Starszym dzieciom polecałam książkę A.Wierzbickiego "Dziadek i niedźwiadek" o prawdziwym niedźwiedziu przygarniętym przez żołnierzy polskich w czasie II wojny światowej.

Na zakończenie przedstawienie obejrzały również dzieci z klas młodszych podczas świetlicy szkolnej.     1 grudnia  3 uczennice:Maja Górniak,Ania Frątczak i Amelia Jaworska brały udział w międzyszkolnym konkursie czytelniczym

w Kurowicach.Wszystkie 4 drużyny z Kurowic ,Bedonia ,Rokicin i nasza wykazały się bardzo dobrą znajomością treści 3. książek "Czerwone krzesło","Skrzynia władcy piorunów',"Sposób na Elfa".Tym razem zwyciężyła drużyna z Rokicin.Gratulujemy!

   Jury nie wyłoniło następnych miejsc,gdyż wszystkie drużyny były na tym samym ,wysokim poziomie.Uczennice i opiekunowie otrzymali dyplomy

i kubeczki z motywami o czytaniu.Dziękujemy!W roku szkolnym 2016/17 realizujemy projekt czytelniczy w ramach "Narodowego  Programu Rozwoju  Czytelnictwa". W związku z tym otrzymaliśmy 12.000 zł (+3tys. wkład własny) na zakup nowości czytelniczych dla naszych uczniów! Wykaz książek znajduje się w ogłoszeniach na Librusie szkolnym.W tym roku kontynuuję akcję "Czytam przedszkolakom". W każdą środę chętni uczniowie czytają w 5 grupach ,,najczęściej na zmianę po 2 osoby.

Do tej pory czytali: Martyna Zach, Julia Bednarz, Weronika Wójt z kl. V, Witold Niedośpiał, Marcelina Stasiak z kl. IIIa oraz Ala Poźniak, Liliana Kępka, Natasza Czaplińska z kl. IIIb. Mogą zgłaszać się też inne dzieci.

W drugim półroczu do czytających uczniów dołączyli:Małgosia Kolczyńska ,Lena Jankowska z kl.2b.


Uwaga! Czytelnicy duzi i mali!

Zapraszam w każdy czwartek do biblioteki na  trzeciej przerwie. Chętny nauczyciel czyta Wam książkę, którą sobie wybierzecie. Odbyło się już kilka spotkań. Do tej pory czytała Wam p. Celestyna Płuciennik frag. książki A. Lindgren "Pippi Pończoszanka" oraz "Czarodziejskie słowo "Osiejewy.
W dniach 22-23 XI odbędzie się w naszej szkole  I etap konkursu pt. "MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA" w trzech kategoriach wiekowych, osobno dla dzieci z klas I-II, IIIA-IIIb i IV-VI.

Proszę wypożyczać książki, aby ćwiczyć wyznaczone fragmenty literatury.

Dla klas młodszych-Kubuś Puchatek-I i II rozdział

dla klas starszych -Charlie i fabryka czekolady-rozdział I-II.


WYNIKI KONKURSU "MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA"

KLASY I-II- DO DRUGIEGO ETAPU MIĘDZYSZKOLNEGO

( W MARCU) PRZECHODZĄ :

ALEKSANDRA WÓJTOWICZ KL.2A

MACIEJ DOŁOWICZ KL.2A

Z KLASY IIIA -IIIB:

WITOLD NIEDOŚPIAŁ
KINGA LOLO.

Z KLAS 4-6 DO 2 ETAPU MIĘDZYSZKOLNEGO AWANSUJĄ:

MAJA GÓRNIAK KL.IVA.

AMELIA COMPOREK KL.IVB,
WIKTORIA WOLCZYK KL.VI,
ANNA FRĄTCZAK VI.

                                                              GRATULUJĘ!        Jeśli chcesz wykazać się znajomością książki  J. Rowling "Harry Potter i kamień filozoficzny" zapraszam do konkursu w formie testu i krzyżówki. Na razie zgłosiło się 6 uczniów. Konkurs odbędzie się po feriach.               10 listopada chętni uczniowie z klas 4-6 pisali w bibliotece  test

z mitologii greckiej. Jest to kolejna edycja Olimpusa mitologicznego.

Najlepszym okazal się uczeń kl.6 Maciej Łoszewski- otrzymał dyplom laureata.

 


              Z okazji "Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia" przedszkolaki ze wszystkich grup zawitały 25 listopada do szkolnej biblioteki, oczywiście ze swoimi pluszakami. Uczniowie ze szkoły czytali im opowiadania o misiu Uszatku. Wspólnie śpiewaliśmy i tańczyliśmy w rytm piosenki "Jadą, jadą misie". Na koniec zrobiliśmy wspólną,pamiątkową fotografię.W grudniu gościliśmy w szkole dwóch pisarzy .

       Pani Karolina Kołodziej opowiadała najmłodszym dzieciom o tym jak powstaje książka, natomiast p. Rafał Górniak wprowadził starszyh uczniów

w świat książek fantastycznych.
                                                     Dziękujemy!


    W ramach projektu czytelniczego "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" nasi uczniowie pod opieką nauczycieli w różnej formie zaprezentowali swoje prace związane z nowozakupionym książkami  do szkolnej biblioteki. Wykonali własne książeczki na podstawie przeczytanego tekstu, gry planszowe, plakaty, postacie z plasteliny i innych materiałów. Wszystkie prace wystawione były na szkolnym korytarzu.

Wyniki konkursów czytelniczych:


Najlepszy czytelnik w klasach II-III:  Małgorzata Kolczyńska z kl. IIb.


Najlepszy czytelnik w klasach IV-VI: Piotr Olczak z kl. IVb.


Tytuł "Zaczytana  klasa " otrzymuje  klasa III a.

                                                                                                  Gratuluję!

 

 

 

 Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy o tematyce mitologicznej odbył się 10 stycznia w SP w Kurowiach..Naszą szkołę reprezentowali:Julia Matysiak,Maciej Łoszewski,Staś Guzenda.

Zajęliśmy 2.miejsce -grupowo,a indywidualnie Julia Matysiak -2.miejsce.

                                                                        Gratuluję!


Najlepsi czytelnicy miesiąca w 2.półroczu

styczeń -luty

klasa IIa-Ola Wójtowicz-9 książek,

Jakub Zimnicki-8ks., Wiktoria Wilczek-6k.

klasaIIb-Małgosia Kolczyńska-6,Lena Jankowska-6k.,Oliwia Zarzycka -6k.

klasa IIIa- Marcelina Jablońska -7 ks.,Marcelina Stasiak-6ks.,Bartosz Tylki

klasa IVb- Piotr Olczak -9ks.,Olga Sokołowska,Julia Dudek -5 ks. 


   Pasowanie na Czytelnika po raz pierwszy odbyło się w bibliotece szkolnej.Uczennice z klasy 3. wprowadziły naszych pierwszoklasistów w świat bajek i baśni.Przestawiciele klas drugich i trzecich

podarowali dzieciom własnoręcznie wykonane zakładki a Pani Dyrektor wręczyła każdemu dziecku dyplom .W dn.21 i 22 marca przeprowadziłam we współpracy z p.Renatą Soszką Międzyszkolny Konkurs "Mistrz Pięknego Czytania".W klasach młodszych Mistrzem została ucz.klasy III b-Kinga Lolo.
Najlepsi czytelnicy w roku szkolnym 2016/17


Małgosia Kolczyńska -II b

Maja Górniak -IV a

"Zaczytana klasa"-klasa IIIa
                                                                                             Gratulacje!

Sierpień
22
Czwartek
Maria, Cezary, Tymoteusz


Szkoła realizuje projekty:
  1. "Wsparcie przyszkolnych oddziałów przedszkolnych w Gminie Brójce"
  2. "Widzę, słyszę, doświadczam w mojej nowej ekopracowni"
  3. "Edukacyjne Wrota Regionu"
© piotr.z.bukowca